Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

‘Görevimizin başındayız’


CHP İl Başkanı Füsun Çetin “Şahsi olarak ne görevimden ne de partimden istifa etmeyi düşünmüyorum. Bu göreve seçilerek geldim. Görevimizin başındayız” dedi.

Derinden yaraladı

İl Kadın Kolları haftalık olağan toplantısı öncesinde yeni seçilen il yönetimine ilişkin düşüncelerini dile getiren Füsun Çetin “7 kişilik bir kayyum heyeti atanmışken, yeni bir il başkanı ve yönetiminin görevlendirilmesi söz konusu oldu. Şahsi olarak ne görevimden, ne de partimden istifa etmeyi düşünmüyorum. Bu göreve seçilerek geldim. Görevimizin başındayız. Yaratılan bu tüzük dışı, hukuksuz süreç biz kadın kollarını da olumsuz etkiledi, derinden yaraladı ve kırdı. Ancak, biz CHP’liyiz. Kendi içimizde bu durumu aşmanın yollarını arayacağız. Ne partimize küsmemiz, ne görevden kaçmamız nede ben yapmam etmem dememiz mümkün” dedi.  

 

Tartışılarak

Çetin, “Küskünlüğümüz yok ama kırgınlıklarımız var. Biz hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Tüzüğümüzün, Anayasa olduğunu düşünüyoruz. İl yönetim kurulu listesinde yer alan kadınların, il kadın kolları ile tartışılarak alınması gerekirdi. Belki ben hukuksuzluk olduğunu savunarak üye vermeyebilirdim. Gençlik kollarının bu anlamda görüşü alınarak, atama yapıldı. Birinci sıkıntımız bu ama, bundan büyük sıkıntımız yöntemle alakalı. Bu yöntemi ve bizde yarattığı kızgınlık ve kırgınlığı aşmak zorundayız” dedi.

 

Ön seçim

Çetin, “Adayların ön seçim ile belirlenmesi partiye kök ve kültürüne dönüştürecek. Siyaset izlenerek Türkiye’nin içinde bulunduğu karanlıktan çıkarıp başarılara imza atacak yöntemlerle beklentileri cevaplamak adına CHP Sakarya İl Kadın Kolları olarak görevimizin başındayız” dedi. 

3 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 1017 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU