Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Halk Oyunları Festivali’ne hazırlık


Bu yıl 11.si düzenlenecek Egemenlik Haftası Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nin hazırlıkları başladı.

20-25 Nisan
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Elmas, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın Danışma Kurulu’nda yer aldığı festival organizasyonu 20-25 Nisan tarihleri arasında şehrimizde gerçekleştirilecek.

Ülkeler
Ev sahibi Türkiye’nin yanısıra Kırgızistan, Ukrayna, Macaristan, Sırbistan, Makedonya, Gürcistan, Endonezya, Bulgaristan, Romanya, Azerbaycan, Tataristan’dan halk oyunları ekiplerinin katılacağı festivalle ilgili ilk toplantı Vali Yardımcısı Akın Yılmaz’ın başkanlığında AFA Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bilgi verildi
Festival Yürütme Kurulu Üyesi;  İl Kültür ve Turizm, İl Milli Eğitim, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlükleri ile Adapazarı, Arifiye, Erenler, Serdivan Belediye Başkanlıkları, Adapazarı ve Erenler Halk Eğitim Merkezleri, Folkart,  SAÜ Devlet Konservatuarı, SATSO ve SESOB temsilcilerinin katıldığı toplantıda, festival programı hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Festival
20-25 Nisan tarihleri arasında şehrimizde tam bir şölen havasının hakim olacağı festival etkinlikleri kapsamında ilimizde ağırlanacak yabancı ülke öğrencileri, şehrimizin birçok bölgesinde halk oyunları gösterileri sunacaklar.

Geleneksel
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, ilimizin ev sahipliğinde geleneksel hale gelen Halk Oyunları Festivalinin geçen yıllara göre çok daha iyi olması için Yürütme Kurulu Üyeleriyle titiz bir çalışma yürüteceklerini söyledi.

7 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 888 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU