Günün Tarihi:29 Eylül 2020

‘Ferizli’de ihaleler iptal edildi’


MHP Ferizli İlçe Başkanı Zekeriya Karadeniz ve yönetim kurulu, yapılan kongrenin ardından başladıkları mahalle ziyaretlerini sürdürüyorlar.

Satılanlar
MHP’liler olarak Ağacık köyüne ziyarette bulundu. Bilgilendirme ve tanışma ziyaretinde mahallelinin yoğun ilgisi ve Ferizli gündemini değerlendirdiler. Toplantıda konuşan Belediye Meclis Üyesi Ali Tenha, “Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdik. Meclis gündeminin büyük çoğunluğunu 25 Şubat’ta ihaleye çıkarılacak olan, 10 mahallemizdeki (Ağacık 9, Bakırlı 3, Doğancı 6, Konuklu 2, Kusça 2, Nalköy 3, Sarıahmetler 1, Seyifler , Teberik 1, Tokat 2 ve  toplam 32 adet taşınmazın 5,5 milyon liralık bedelle satışı tartışıldı.


Satışa çıkarılacak taşınmazların içlerinde Kusca mahallesinde daha önce bir hayırsever tarafından kuran kursuna bağışa yapılan 4 dönüm civarında arsa, mahalle içinde çamlık yeri, yine ağacık mahallesinde köy içinde arsa ve Ağacıklı çiftçilerin hayvanlarını otlattıkları, 35 dönüm arazinin olması tepkilere yol açmıştı” dedi.

Muhalefet
Tenha, “Bu tepkileri gündeme getirince Belediye Başkanı geri adım atmak zorunda kaldı ve ihale şartnameleri tüm mahalle ve duyuru panolarından kaldırılmak suretiyle iptal edildi MHP ilçe teşkilatı ve meclis grubu olarak her zaman vatandaşlarımızın sorunlarının ve sıkıntılarının takipçisi olacağımızı bize verilen muhalefet ve denetim görevini yerine getireceğimizi saygıyla kamuoyuna arz ederiz. 15 köy ve 2 beldede bulunun yaklaşık 140 taşınmazın satışı için geçtiğimiz aylarda meclisten encümene yetki istendiğinde MHP grubu olarak köy ve beldelerimizde bulunan malvarlıklarının satışa karşı çıkarak ret oyu vermiştik” dedi.

 

7 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 910 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU