Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Genç doktorlara afet eğitimi


Genç Yeryüzü Doktorları, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen projeyle ‘Afet ve Acil Durum Eğitimi’ne katıldı.

3 günlük
Sakarya Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları öncülüğünde gerçekleşen projede 30 genç doktor, Bursa AFAD’dan 3 günlük ‘Afet ve Acil Durum Eğitimi’ aldı.Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen projeye Sakarya, Bolu, Düzce, Abant İzzet Baysal, Kocaeli ve Uludağ üniversitelerinde okuyan genç doktorlar katıldı.

Afet bilinci
Genç Yeryüzü Doktorları, bugünün tıp öğrencileri yarının ise hekimleri olarak olası afet durumlarında daha etkin rol alma, sorumluluk sahibi olma ve gönüllük bilincini arttırma amaçlarıyla yola çıktıklarını vurgulayarak eğitimlerden memnun ayrıldılar.

Konular
Bursa’daki eğitimde ‘Afetlerle Mücadelede Temel Bilgi ve Kavramlar’, ‘Afet Bilinci Kültürü’, ‘Afet Hazırlıklarında Toplumsal Güç Birliği’, ‘Yaşam Çevremizdeki Riskler’, ‘Yaşam Çevremizdeki Risklerin Azaltılması’, ‘Yapısal Olmayan Risklerin Önlenmesi’, ‘Afetlerin ilk 72 saati için hazırlık’, ‘Aile Afet Planı’, ‘Afetler Öncesi, Sırası ve Sonrasında Uygulanması Önerilen Doğru Davranış Şekilleri’, ‘Afetlerin Sonrası İlk Saatler’, ‘Afetler Sonrası Temel İhtiyaçlar’, ‘Basit Arama Kurtarma’, ‘Yangın Bilgisi’ ve ‘Triaj’ konularında uygulamalı çalışmalar yaptı, bilgi ve deneyim kazandı.

10 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 815 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU