Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Boşnaklardan renkli gece


SerdivanBosna Sancak Kültür Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenengecede renkli görüntüler yaşandı.

Dernek üyelerinin katılımının yoğun olduğu geceye Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alamdar, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı. Dernek Başkanı Hasan Süzek ve yönetiminin ev sahipliğini yaptığı gece de, siyasi ve sivil toplum örgütleri temsilciler ide katılarak, Boşnak kültürünü yakından görme fırsatı buldular. Gecede konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alamdar,“Bir kültür mozaiği olan şehrimizde, boşnakların ilçemizde ağırlıkta olması bizi çok mutlu ediyor. Her kültürü, her etnik kimliği içinde barından şehrimizde dernekleri bu anlamda tam olarak destekliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan çok mutluyuz. Her zaman bu tür etkinlikleri desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. Dernek Başkanı Hasan Süzek’te, derneğin sporda, eğitimde, kültürde var olacağını, eğitici kursları sürdüreceklerini belirterek, teşekkür etti. Gecede daha sonra çalan müzik eşliğinde halk oyunları ekipleri sahne alarak, birbirinden güzel figürler sergilerdiler.

10 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 1092 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU