Günün Tarihi:2 Aralık 2020

Güzlek pırıl pırıl oldu


Çoğunluğu öğrenci olan ve Sakarya genelinde birçok projeye imzalarını atan Ender Düşünce ve Panorama Platform başkanları ile bazı üyelerinin bu seferki durağı, Akyazı’nın Güzlek Mahallesi ve İlkokulu oldu.

Okulu yenilediler
Güzlek İlkokulunu ziyaret eden Platform başkan ve üyeleri, okulun var olan eksiklerini tespit ettikten sonra kolları sıvayıp işe koyuldular. İlk olarak okulu boyayan platform üyeleri, sonra çamur içinde olan okul bahçesine mıcır döktürmek suretiyle öğrencileri çamurdan kurtardılar. Daha sonra okulda bulunan dolapları, perdeleri, örtüleri, panoları ve kitaplığını yenileyen platform mensubu üyeler, ikinci dönem için okulların eğitim ve öğretime başladığı ilk gün tekrar Güzlek İlkokuluna gelerek, kendileri tarafından temin edilen kırtasiye setini okul yönetimine ve öğrenciler verdiler. Şarkılar, türküler söylenen ziyarette platform üyelerinin gösterileri öğrencileri mest etti.

Banzai belası
Güzlek İlkokulundaki bir başka güzellik ise, gerçekleşen etkinliği yerinde görmek için giden gazeteci ve emekli öğretmen Kenan Certel’in, arabasında bulundurduğu mandolini alarak öğrencilere çalması ve mandolin eşliğinde şarkı ve türküler okumasıydı. Platform Başkanları Ertuğrul Sinan Sözer ile Ender Daş, “Platformlarımız tamamen gönüllü öğrencilerden kuruludur. Ortaklaşa yaptığımız ilk proje Sakarya genelinde öğrenci kardeşlerimizi ve çocuklarımızı bonzai belasından korumakla ilgiliydi. Şimdi ki projemizle tespit ettiğimiz okullarımıza gidip onların eksiklerini gidermeye çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde de otistik çocuklar için bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz” şeklinde konuştular. 

11 Şubat 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 991 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU