Günün Tarihi:17 Nisan 2021

İşte yeni İtfaiye Merkezi


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerel Seçimler öncesinde kamuoyuna duyurulan yeni bir projede daha çalışmaların başlayacağını açıkladı.

4 bin m2
Mithatpaşa Mahallesi’nde bulunan Harmanlık Spor Tesislerine ait arazide yeni bir İtfaiye Merkezi inşa edeceklerini kaydeden Başkan Toçoğlu, aynı bölgedeki 4 bin metrekarelik alana ise sentetik saha kazandıracaklarını müjdeledi.

Afet yönetimi
Sakarya İtfaiyesinin bölgesinin en güçlü teşkilatlarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Zeki Toçoğlu, “Modern ve tam donanımlı ekipmanları, son teknoloji sistemleri ile İtfaiye Teşkilatımıza yeni bir hizmet binası kazandıracağımızı müjdelemiş, afet yönetimine ilişkin teknik altyapımızı geliştireceğimizi ifade etmiştik. İnşallah Mitpatpaşa Mahallesi’nde bulunan Harmanlık Spor Tesisleri arazisinde yeni bir İtfaiye Merkezi inşa edeceğiz. Mevcut alana ayrıca yeni bir sentetik saha da kazandıracağız. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

10 araçlık
Yeni İtfaiye Binasının doğal ve insan kaynaklı afetlere hazırlık, müdahale ve iyileştirme evrelerine de önemli avantajlar sağlayacağını açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 13 bin metrekarelik alanda hayata geçireceğimiz proje kapsamında 10 araçlık büyük bir garaj, yemekhane, misafirhane, lokal servis, teknik bürolar, basket sahası ve toplantı odalarının yer aldığı büyük bir merkez inşa edeceğiz. Ayrıca hayata geçireceğimiz sentetik saha projemiz de 4 bin metrekarelik alana hayat verecek” ifadelerini kullandı.

12 Şubat 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1189 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU