Günün Tarihi:30 Kasım 2020

‘Sağlıkta dönüşüm iflas etti’


MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, TBMM kürsüsünden Sakarya’nın çeşitli sorunlarını gündeme taşıdı.

Hasta müşteri
Prof.Dr. Kutluata, Sakarya’da son dönemde sıkça gündeme gelen sağlık hizmetlerindeki aksamaları çarpıcı bir biçimde dile getirdi. “Sakarya’da sağlık hizmetlerinde görülen aksamalar, AKP iktidarının hastayı müşteri, tedavi edenleri patron haline getiren, adına da sağlıkta dönüşüm dediği ve kurmaya çalıştığı sistemin iflasa doğru gittiğini gösteren bariz örneklerdendir” dedi.

Ada treni
Adapazarı Ekspresi’nin yüz yılı aşkın bir geçmişe sahip olduğunu belirten Kutluata, üç yıl önce hızlı tren bahanesiyle bu seferlerin iptal edildiğini ve şimdi de hattın Arifiye İlçesinden geçirilerek, Adapazarı halkının mağdur edildiğini, iktidarın bunu da açıkça yapamadığını, hükümeti bu noktada tenkit ettiğinin bilinmesini istediğini söyledi.

Kesintiler
Daha önce de Sakarya’da yaşanan elektrik kesintilerini gündeme taşıyan Kutluata, “En ufak olumsuzlukta Sakaryalılar elektrikten mahrum kalıyor. Vatandaş elektrik şirketinin kapısına dayanıyor. İlgili şirketin, iktidarla ilişkisinden ötürü kontrole tabi tutulamıyor. Bu aksaklıkların önüne geçilemiyor” dedi.

13 Şubat 2015 , Cuma Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU