Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Muhtarlar sayaç istiyor


Karapürçek’te mahalle muhtarları ve SASKİ yetkilileri, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım başkanlığında toplandı.

Sıkıntı
Büyükşehir yasası ile Karapürçek ilçesinde mahalle statüsüne giren köylerde oluşan su sıkıntısı mahalle muhtarları, SASKİ yetkilileri ve Karapürçek Belediye Başkanlığının katıldığı toplantıda ele alındı.

Abonelik
Ücretsiz abonelik ve su sayaçlarının takılmasını gündeme getiren Yazılıgürgen Mahallesi Muhtarı Kadir Geyve, “Genelde mahallerimizin yamaçlarda olduğu için bir kısmı suyu daha fazla kullanırken, bir kısmı da hiç su alamamaktadır. Bu sebeple su alamayan vatandaşlarımız bizlere müracaat edip şikayette bulunuyor. Susuzluk gönül alma ile olmaz. Bu soruna bir çözüm bulmamız gerekiyor. Bunun da en önemli çözüm noktası şebekeye su sayacı taktırmaktır” dedi.

Mağdur
Mahallerimizde hayvan yetiştiricilerinin mağdur olacakları yönünde bilgiler veren Mesudiye Mahallesi Muhtarı Ahmet Kurtaran, vatandaşların mağdur olmamaları için gereken çalışmanın yapılmasını istedi. SASKİ yetkilileri ise önerileri dikkate alarak, istenilmesi halinde vatandaşların evlerine ve ahırlara ayrı ayrı ücretsiz sayaç takabileceklerini söylediler.

14 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 935 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU