Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Temizlik personeline eğitim atağı


Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Personeline, İlkyardım, Mesleki Yeterlilik, Yangın, Ergonomi ve Hijyen Eğitimleri verildi.

İş kazaları
Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 2014 seçimlerinden sonra hizmet alanına katılan mahallelere daha kaliteli ve iyi hizmet vermek amacıyla almış olduğu araçların doğru kullanımı için personele eğitim semineri düzenledi. İş kazalarını önlemek amacıyla düzenlenen seminerde Çöp Toplama Araçlarına ait kasa üstü “Sıkıştırmalı Hidrolik Sistem” mekaniği hakkında Üretici firma HİDROMAK  tarafından uygulamalı eğitim verildi.

Müdahale
Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan tüm personele yangın esnasında neler yapılacağına dair, Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından ayrı bir eğitim verildi. Eğitimde yangın tüplerinin kullanımı ve denetlenmesi konusunda bilgilendirilen personel, Temizlik işleri şantiyesinde devam eden tatbikat esnasında yangın söndürmenin püf noktalarını öğrendi. Personeller itfaiye ekiplerinin kontrolünde yanan ateşi yangın tüpleri ile başarılı bir şekilde söndürdü.

Sertifika
Adapazarı Belediyesi, 28706 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tehlikeli Ve Çok tehlikeli işlerde çalışanların Mesleki Eğitim Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğuna dair yönetmeliğe uygun olarak tüm personele eğitim verdi. Orhangazi Kültür Merkezi’nde verilen eğitimlerden sonra tüm personele Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurs tarafından sınavla sertifika verildi. Personele ergonomi ve hijyen eğitimi de verildi. Temizlik işleri personelinin çalışma alanlarına bağlı olarak bulaşacak mikroplardan nasıl korunabilecekleri anlatıldı.

14 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1008 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU