Günün Tarihi:22 Ekim 2020

Abhazlar MHP’de


Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobal, Federasyon Genel Başkanı Ramazan Cengiz Koç, MHP İl Teşkilatını ziyaret ederek, kongre ardından yeniden il başkanlığına seçilen Levent Bülbül’e görevinde başarılar diledi .

Gücümüz var
Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte MHP İl Teşkilatını ziyaret etti. Abhaz Dernekkleri Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Cengiz Koç ‘unda bulunduğu ziyarette konuşan Oral Kobaş, “Sakarya’da bu derneğin kurulması büyük bir zorunluluktu. Çünkü önemli bir Abhaz potansiyeli olduğu için kısa zamanda bin 500 üyeye ulaştık. Hedefimiz bu dönem sonu 5 bin üyeye ulaşmak. Dolayısı ile güçlü bir STK olarak, Sakarya’nın siyasetinde ve ekonomisinde var olmak istiyoruz.  Bu potansiyelimizde var.  B platformda siyaset yapan parti ayrımı gözetmeden destek vermeye ve katkı sunmaya kararlıyız. Bu gücümüzde var” dedi. 

Samur var
Kobaş, “Önümüzde genel seçimi var. Önemli bir atmosfere giriyoruz. İçimizden partinize katılmak isteyenler var. Örnek olarak verebilirsem Hendek bölgesinden Coşkun Samur var. Bizim yönetim kurulu üyemiz. Önemli bir potansiyeli olan biri. Size ve partiye önemli katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.

Kültürümüz
Abhaz Dernekkleri Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Cengiz Koç ise konuşmasında, “Bizim amacımız ve isteğimiz yaşadığımız ülke topraklarından farklı bir kazanım elde etmek değil sadece kendi varlığımızı dilimiz ve kültürümüzü korumak amacındayız. Ülkeye hizmet amacında olan insanları kardeşlerimizi örneğin sizleri buralarda görmek bize kıvanç veriyor” diye söyledi.

Keyfiyet
MHP İl Başkanı Levent Bülbül ise, “MHP olarak yıllardan beri Türk siyasetinde faaliyet gösteren bir siyasi hareket olarak yerel seçimler ardından ana muhalefet pozisyonunda olan bu seçimlerde de iddialı olduğumu düşündüğümüz bir ortamdayız. Keyfiyetin hakim olduğu bir sürecin içinden geçiyoruz. Bizim toplumumuz Abhazlarda dahil olmak üzere akraba toplulukları ile oluşturulan bu medeniyet coğrafyasında en çok ihtiyaç adalet.  Bu günde en düşüşte olan husus bu” dedi.

Gerileme
Bülbül, “Adalet doğru şekilde tecelli etmiş olsa toplumda herkes hakkını alabilecek bir düzen olacak. Bu noktada endişeler taşıyoruz ama bu şekilde süreceğine inanmıyoruz. Bugün en şikayetçi olduğumuz;  Toplumun sevgi, noktasında ciddi gerileme içine girmesi insanların birbirine karşı ötekileştirme çabaları. Biz insanlara birbirini sevdirmek durumundayız” dedi.

16 Şubat 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU