Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Geyve’nin genç hafızları


Geyve Atapaşa Camii din görevlilerinden İsmail Yıldırım öncülüğünde hafızlık yolunda ilerlemeye çalışan genç adaylar, evlerde konuk olarak hatmi şerif okumayı sürdürüyorlar.

Geyve’de yaşayan bütün gençler için seferberlik ilan eden Atapaşa Camii Din Görevlisi İsmail Yıldırım, Kur’an-ı Kerim’in Hazreti Peygambere (sav) inmeye başlamasından günümüze kadar, İslam Alemi’nde ve memleketimizin muhtelif yerlerinde Kur’an-ı Kerim’i ezberleyip hafız olma unvanını alan kardeşlerimiz vardır. Memnuniyetle ifade ederim ki, ilçemizde hafızların olduğu tarihi bir gerçektir. Kur’an-ı Kerim  şu günde varlığını koruyorsa, Cenabı hakkın Onu koruması ve hafızlarımızın Onu ezberlemesi sonucu olmuştur diyerek genç hafız adaylarımıza başarılar diler daha nice hafızların yetişmesini temenni ederim” dedi. Gençler se dur-durak bilmeden evlere giderek, hem gönül alıyor, hem de Kur’an-ı Kerim okuyarak mest ediyorlar. 

17 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 1390 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU