Günün Tarihi:17 Ocak 2021

‘Sakarya’nın geleceği de parlak’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya’nın bulunduğu konum itibariyle gelecekte ulaşım açısından bir dağıtım merkezi olacağını belirterek, “Bu kapsamda şehrin geleceği de çok daha parlak. Adeta yeni bir Sakarya doğacak” d

Sanayileşme
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin ardından üstlendiği Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. İsen, “Sakarya her yönüyle yeni Türkiye’nin yıldızlaşan bir ili olacak. Gerek ulaşım yönünden yapılan ve yapılacak yatırımlar, gerekse liman ve buna bağlı artacak sanayileşme ile Sakarya kısa sürede göç alıp hızla büyüyen bir ilim konumuna gelecek” dedi.

Araştırmalar
Sakarya’nın tarihi geçmişinin üniversite ile yapılacak işbirliği ile çok daha iyi araştırılarak ortaya konulabileceğini belirten Prof. Dr. İsen, “Bir ülkenin gelişmişliği tarihine ve kültürüne yönelik yapılan araştırmalar ile de ortaya konabiliyor. Bugüne kadar bulunduğum görevlerde Sakaryamız’ın daha iyi noktalara gelmesi için elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım. Bundan sonra da Allah nasip eder de milletvekili olmamız halinde de yine ilimize hizmet etme sevdası ile can-ı gönülden çalışacağımın bilinmesini isterim” dedi.

Dinamik
İsen, Karasu Limanı'nın tamamlanmasıyla Sakarya'nın ihracat üssü haline geleceğine dikkati çekerek, "Sadece üretim değil, bütün bu bakış açıları çerçevesinde yeni yollar, hızlı tren, 3. köprü, Karadeniz hattının açılması, bütün bunlarla Sakarya, adeta yeni döneme hazırlanıyor. Bu bakımdan diyorum ki 'yeni Türkiye'nin en dinamik şehirlerinden birisi olacak Sakarya.' Benim de doğrusu hem müsteşar hem de genel sekreter olarak en üst düzeyde görevlerim oldu. Bu birikimle bu potansiyeli belli noktada buluşturabilir miyiz, bunun gayreti içindeyiz" şeklinde konuştu.

AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan Prof. Dr. Mustafa isen YENİGÜN’e yaptığı ziyarette İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Balcı, Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin, Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç, Yazarımız Cevdet Güngör, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Emin Can ile görüşerek hedeflerini ve düşüncelerini aktardı.
 

20 Şubat 2015 , Cuma Bu haber toplam 1078 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU