Günün Tarihi:26 Şubat 2021

“17-0 olduysa, 7-0’da olabilir’


AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mefail Deribaş Genel Seçimler ve aday adaylığı süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Deribaş AK Partinin yerel seçimlerde 17-0 yaptığını belirterek, Sakarya da partimiz milletimizin teveccühü ile 17-0 yaptıysa pek al

Cumhurbaşkanımız
Deribaş hakkında söylenen "Liste Garantisi Aldı" sözlerine karşı çıkarak; "Hayır ben bu şekilde görmüyorum. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız ve ya Başbakanımızın herhangi birine böyle bir garanti ya da söz verdiğini düşünmüyorum. Herkesin eşit şansı olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştüm, özellikle yurt dışı seyahatlerinde ve uzun uçuşlarında bende o heyetin içerisindeydim. Bu uçuşlarda Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüşme imkanım oldu" dedi.

Hayal değil
Deribaş, “Cumhurbaşkanı ile yaptıkları görüşmeler hakkında konuşan Deribaş; "Ben kendisinden izin istediğimde bana hayırlı olsun dedi ve hayır duası etti" dedi. Türkiye'nin Rusya ile ilişkileri tarihte olmadığı kadar iyi seviyede olduğunu belirten Deribaş; "Ekonomik ve Siyasi açıdan Rusya ve Türkiye'nin ilişkileri çok iyi bir seviyede. Dolayısıyla Sayın Putin ile Sayın Cumhurbaşkanımızın planladığı 100 Milyar Dolarlık anlaşma hayal değil” dedi. 

Yatırım
Deribaş, “Bunu gerçeğe çevirmek için çok çalışmak gerekiyor. Benim bu anlaşmada yardımım elbette olabilir. Ben 15 yıldır Rusya'dayım. Türk Hava Yollarının Rusya Genel Müdürlüğünü yapıyorum. Çeşitli iş adamları ve siyasilerle görüştüm. Bu insanların Türkiye ile Sakarya ile ilgili yatırım yapmasında kesinlikle benimde faydam dokunabilir" şeklinde konuştu.

Sevgisi
Yerel seçimlerde 17-0 yapan AK Partinin Milletvekili Seçimlerinde 7-0'ı yakalayabileceğine inanan Deribaş; "Aday Adayı olduğumdan beri Sakarya'da geziyorum ve görüyorum ki insanların partimize olsan sevgisi çok fazla. İnsanların partimize gösterdikleri teveccühü çok büyük mutlulukla izliyorum. Yerel seçimlerde 17-0 gibi ezici bir rakamla netice alındıktan sonra 7-0'da olabilir. Aday adaylarımızın tamamı bu 7 insanın içinde olabilecek insanlar ve bende 7 kişinin içinde olmak için çaba göstereceğim" dedi.

 

21 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1185 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU