Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Erbakan Vakfı liderini andı


Erbakan Vakfı Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Adalet eski Bakanı İsmail Müftüoğlu “Hiç kimse başka yerlerde ve mekanlarda bulunduğu halde ‘Bende Milli Görüşçüyüm’ demeye kalkanlar Milli Görüşün Liderini hançerleyenlerdir” de

Katılım 
Necmettin Erbakan, Erbakan Vakfı Sakarya İl Başkanlığı tarafından Elmas Otel’de düzenlen toplantı ile anıldı. Erbakan Vakfı Sakarya İl Başkanı Hasan Çınar’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Adalet eski Bakanı İsmail Müftüoğlu ile Vakıf yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Zorluk
Çınar toplantının açılış konuşmasında “Bizler hepimiz inançlı insanlarız. İyiliği emretmekle ve kötülüğü men etmekle mükellefiz. Her birimiz bir davetçiyiz. Yapmış olduğumuz iş, İslam Dininin yeryüzüne hakim olması mücadelesidir Bu noktada bir takım sıkıntı ve zorluklar çekebiliriz. Ancak bunların bir intihan ve karşılığının cennet olduğunu düşünüyoruz. Bu temel ilkelerimizi Hz. Muhammet ten öğrendik. Milli Görüş ve onun Lideri Erbakan Hocamızdan öğrendik. Erbakan Hocamızın tespitlerinin haklı olduğu zaman geçtikçe ortaya çıksa da yaşarken fikirleri tam olarak anlaşılamamıştır. Örnek bir şahsiyet,Bilimadamı ve devlet adamı olmuştur” dedi.

Müşterek
Çınar ardından konuşan Adalet eski Bakanı İsmail Müftüoğlu “Hepimizi Anadolu’nun ücra köşelerinden öne alan makam sahibi yaparak şahsiyet kazandıran Necmettin Hocanın kendisidir. İslam dünyasının tüm siyasilerine şahsiyet kazandıran Necmettin Hocamızın Milli Görüş harekatıdır. Bugün burada çok muhterem kardeşlerimiz bu yükü taşıyacak ve bu yolda müşterek yürüyeceğiz diyeceksiniz kanaatindeyim. Türkiye’nin kaderi ancak sizlerin elinde değişecektir” dedi. 

Temsil ediyor
Müftüoğlu, “Çünkü biz Milli Görüşün özüne sahibiz. Hiç kimse başka yerlerde ve mekanlarda bulunduğu halde ‘Bende Milli Görüşçüyüm’ demeye kalkışmasın. Çünkü başka yerlerde ve mekanlarda olup ta ‘Ben Milli Görüşüyüm’ diyenler Milli Görüşün Liderini hançerleyenlerdir. Bunu hiç aklınızdan çıkartmayın. Hedefte bu olmalıdır. Bu insanların bizde temsil ediyoruz şeklindeki laflarına itibar etmeyin. Eğer Milli Görüş hakim olsaydı İslam dünyası bu perişanlığın içine yuvarlanmazdı. İslam Birliği kurulurdu” dedi.

 

22 Şubat 2015 , Pazar Bu haber toplam 2049 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU