Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

‘Vesayetler kenara itilmiştir’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, MAZLUMDER Sakarya Şubesini ziyaret etti.

Filistin’de
Milletvekili aday adaylığını açıkladıktan sonra şehir genelinde ziyaretlerini sürdüren Recep Hacıeyüpoğlu, bu kapsamda MAZLUMDER Sakarya Şube Başkanı Nurullah Şentürk ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. 2002-2006 arasında MAZLUMDER Şube Başkalığı görevini yürüten Hacıeyüpoğlu, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hacıeyüpoğlu, “MAZLUMDER kuruluş olarak son derece önemli bir yerde durmaktadır. İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği adından da anlaşılacağı gibi insan hakkı ve onuru üzerine kurulmuş bir oluşumdur. Ülkenin en zorlu günlerinde dahi bu ilkelerinden taviz vermemiş, duruşunu ve insan hakkı tanımını asla değiştirmemiştir. Başörtüsü yasağında nerede durdu ise, Filistin’de uygulanan İsrail zulmünde de o noktada durmuş, mazlum insanların hak ve hürriyetleri için mücadele etmiştir. İnsanın doğuşundan gelen temel hak ve özgürlükler ellerinden asla alınamaz” dedi. 

Dokunulmaz
Hacıeyüpoğlu, “Bu evrensel bir kaidedir ve Türkiye’de ki insan hakkı ihlallerine karşı olan duruşumuz her zaman devam edecektir. AK Parti iktidarı ile Türkiye vesayet dönemlerinin baskıcı tutumları bir kenara itilmiş, temel özgürlükleri merkeze alan bir yapı gelmiştir. AK Parti Türkiye’de özgürlüklerin önünü açan, insanın yaşama hürriyetini dokunulmaz sayan bir siyasi oluşumdur. Bu açıdan da AK Parti aday adayı olarak MAZLUMDER’i ziyaret ederek kendileri ile istişarede bulundum. Son derece verimli bir toplantı oldu” dedi.  MAZLUMDER Sakarya Şube Başkanı Nurullah Şentürk ve eski Başkan Turgay Etçibaşı’da, Hacıeyüpoğlu’na milletvekili adaylığı yolunda başarılar diledi.

 

25 Şubat 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU