Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Hastalara onlar bakacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile Danışma Birimi tarafından düzenlenen Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarında yeni dönem eğitimleri başladı.

Sorumluluk
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarıyla vatandaşlarımızın ev ve çeşitli kurumlarda kendi sorumlulukları altında bulunan bireylerin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini hedefliyoruz. Bu konuda bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen hemşerilerimizi eğitimlerimize bekliyoruz” diye konuştu.

560 saat
Yüce açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “560 saat sürecek eğitimler ile kursiyerlerimize kişisel bakım, çevre hijyeni, ilaçları takip etme, günlük bakım, hastalık çeşitleri, hasta bakım hizmetlerinde iletişim ve hastalıklara göre beslenme başlıklarında eğitim sunacağız. Eğitimlerimiz hafta içi her gün 09.00 – 13.00 saatleri arasında devam edecek.”

SGM’de
“Ayrıca kurslarımızı başarı ile tamamlayan hemşerilerimiz almaya hak kazanacakları sertifikalar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, bakımevleri, evde bakım, hastaneler, geronto-psikiyatri klinikleri ve huzurevlerinde çalışabilirler. Sosyal Gelişim Merkezi’nde devam eden eğitimlerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız 274 51 85 telefonunu arayabilirler.”

25 Şubat 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1094 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU