Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Cenaze hizmetlerine takviye


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından cenaze hizmetleri araç filosuna dahil edilen 13 yeni aracın devir-teslim töreni gerçekleştirildi.

Katılım
Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen programa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, şube müdürleri ve çok sayıda personel katıldı.
Hayırlı olsun
Programın açılış konuşmasında söz alan Aydın Sarı, 11 adet şehir içi cenaze nakil aracı ve 2 adet de cenaze yıkama aracı ile cenaze hizmetleri filosunu güçlendirdiklerini kaydetti. Sarı, “2014 yılında çıkan Büyükşehir Yasası ile cenaze hizmetleri Büyükşehir Belediyesi eliyle sürdürülüyor. İlçelerimizin hizmet alımlarını kolaylaştırmak amacıyla her ilçemize cenaze nakil aracı teslim etmiş bulunuyoruz. Ayrıca Karasu ve Karapürçek ilçelerimize de 2 adet cenaze yıkama aracı teslim ettik. Yeni araçlar ilçelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.
Yenilikçi
Sarı, “İlçelerimize yeni hizmetler kazandırırken, sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Hizmet alanını iyi bilen ve ilçede yaşayan nitelikli personellerimizle çalışıyoruz. Yeni yasa ile cenaze hizmetlerinin sevk ve idaresi konusunda önemli adımlar attık. Gerek cenaze hizmetlerine kazandırmış olduğumuz yeni araçlar, gerek nitelikli personellerimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah ilçelerimize kazandıracağımız yenilikçi hizmetlerimiz devam edecek” dedi.
Talepler
Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına çalışmaların devam ettiğini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Poyraz ise, “Yeni yasa ile birlikte cenaze hizmetleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Tüm hizmetlerimizi ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Bu şekilde vatandaşlarımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımızın memnuniyeti konusunda azami bir çaba gösteriyoruz. Yeni araçların ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

26 Şubat 2015 , Perşembe Bu haber toplam 746 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU