Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Türk Büro-Sen istişarede


Türk Büro-Sen Sakarya Şubesi istişare toplantısı Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un katılımı ile gerçekleşti.

Adliye sarayları
İstişare toplantısına Genel Başkan Yokuş’un yanı sıra Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Rahim Varol, Şube Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra Kamu-Sen Şube Başkanları katıldı.  Genel Başkan Yokuş yaptığı konuşmasında, “Türkiye göçmenlerin ülkesi haline gelmiş İnsan kaçakçılığı ve insan ticaretinde ne yazık ki Türkiye merkez olmuş. Kaçakların denizlerde boğulduğu maden kazalarının peşi sıra geldiği ülke olduk. 13 Yılda mecliste en çok Hukuka alakalı 150 yasal düzenleme yapılarak yaz boz tahtasına çevrilmiş. Sadece Hukuk mu? TBMM’de en çok çıkartılan 2. düzenleme ise İhale Yasası. 13 yılda 145 kere değişmiş. Son 5 yılda ülkemizde depresyon ilacı kullan 3 kat artmış. 9.5 milyon insanımız bu ilacı kullanıyor. Artık Adliye Sarayları o ülkenin o ilin en büyük ve görkemli binaları oldu. Ne yazıktır ki mahkeme sayıları katlanarak artıyor. Bu ülkede önemli bir sorun var demektir. 2013 yılında benim ülkemde 21 milyon insan Adliyelere gitmiş bunların 3 milyon 850 bini davacı 4.5 milyondan fazlası davalık olarak gitmiş. Böyle bir Türkiye tablosuna istikrar diyenler gerçekten bizi aldatıyorlar” dedi.

Sözleşme
Konuşmasında toplu sözleşme iş görüşmelerine de değinen Yokuş “Bir toplu sözleşme yasamız var ama grev hakkımız yok. 2010 yılında Anayasa değişikliği öncesi Kamu Görevlileri Hakem Kurulu bağımlı Hükümet ağırlıklı yapılmış. Masa ne verirsem razı ol razı olmasan da hakem benden yana denilmektedir. Taraflı hakemin yönettiği maçtan hakkaniyetli sonuç çıkar mı?  Hak Hukuk Adalet demeyecek miyiz” dedi. Üyeler daha sonra fikir alış verişi yaptılar. 

27 Şubat 2015 , Cuma Bu haber toplam 1045 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU