Günün Tarihi:3 Haziran 2020

AZO Meclisi toplandı


Akyazı Ziraat Odasında Seçim Kurulundan mazbatalarını alan Oda Meclisi ile Yönetimi ilk toplantılarını meclis ve yönetim kurulu üyelerinin tamamının katılım ile yaptı.

İlk toplantılara Salim Özyılmaz başkanlık yaptı.  Oda Meclisi ve yönetimi ilk olarak görev taksimi yaptı. Yapılan görev taksiminde Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, önceki dönemde olduğu gibi tekrar meclis başkanlığına, Yunus Güçger Meclis ikinci başkanlığa ve Mesut Kılıç’da katipliğe tekrar seçildi. Yapılan görev taksimi neticesinde Ali Şener Bayraktar tekrar Yönetim Kurulu başkanlığına, Nazmi İnan ikinci başkanlığa ve Salim Özyılmaz’da Muhasip üyeliğe seçildiler. Görev taksiminin ardından Mart ayı içerisinde Sakarya’da yapılacak olan il kongresinde odayı temsil edecek olan üyelerini de belirledi. Buna göre Yunus Güçger, Hüseyin Kurt,  Süleyman Sandıkçı, Mesut Kılıç ve Nihat Şen, Oda Yönetim kurulundan da Ali Şener Bayraktar ve Nazmi İnan temsilci oldu. Daha sonra gündemde yer alan konuları görüşülerek, karara bağlandı. Meclis bundan böyle toplantılarını her ayın ilk Çarşamba günü saat 12.00 de, Yönetim Kurulu toplantılarının da her Çarşamba saat 12.00 de yapma, mazeretsiz olarak üç toplantıya üst üste katılmayan üyelerinde üyeliklerinin düşürülmesi, yerlerine yedeklerinin çağrılması kararı aldı. Oda Meclisi ve Yönetim Kurulu yine aynı toplantıda oturum ücreti alıp almama konusunu da görüştü ve oy birliği ile oturum ücreti alınmaması karara bağlandı. Başkan Bayraktar, her kuruşun ve her işi hesabını şeffaflık ile yapmayı sürdüreceklerini, çiftçilerin dertlerini dinmeyi sürdüreceklerini, fındık ve mısır desteklemelerin sürüyor olmasında herkesin büyük katkısı olduğunu belirtti.
Akyazı Ziraat Odası Meclisinde 13 üye yerlerini muhafaza etmeyi başarırken, 8 de yeni üye seçilme başarısı gösterdi. Buna göre Süleyman Sandıkçı, Nihat Şen, Hüseyin Kurt, Eyüp Yıldıztaş, Rifat Furuncu, Ahmet Avcı ve Ümit Özmen Oda Meclisinin yeni üyeleri oldular. Bu üyelerden Rifat Furuncu ile Seyfettin Akgün Meclisten Yönetim Kurulu üyeliğe girdiler.

27 Şubat 2015 , Cuma Bu haber toplam 791 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU