Günün Tarihi:2 Temmuz 2020

Sapanca’da heyelan tedirginliği


Sapanca İlçesi Dibektaş Mahallesi’nde, yağan şiddetli kar ve yağmurun yanı sıra bölgenin inşaata açılması ile kesilen ağaçlar yüzünden arazide sık sık heyelan ve toprak kayması meydana gelmeye başladı.

Temeller oynadı

Dibektaş Mahallesi'nde meydana gelen toprak kaymaları yüzünden, bazı evlerin temelleri yıkılırken, ana caddede bulunan asfaltta da yarıklar meydana geldi. Mahalle halkı felaketin büyümemesi ve faciaya dönüşmemesi için bir an önce tedbir alınmasını istediğini ifade etti.

Manzara tercihi

Sapanca Gölü manzarası ile özellikle Arap yatırımcıların tercih ettiği mahallede yapılan lüks konutların fiyatları milyon TL'ler ile alıcı buluyor. Dibektaş Mahallesi’nin yerleşim yerlerinde, evlerin duvarlarında, istinat duvarlarında, hem de asfaltta oluşan çatlakların bariz bir şekilde görüldüğüne dikkat çeken vatandaşlar, yamaçta bulunan Dibektaş’tan akan derelerin de toprak kaymalarına neden olduğunu belirttiler.

Dere yatağı

Özellikle dere yataklarına yapılan konutların büyük risk yaşadığı olayların önüne geçilmesi için mutlaka ıslah çalışmaları yapılması gerektiğini dile getiren mahalle halkı, “Köyümüz için tedbirler alınmasının zamanı geldi. Aksi takdirde şiddetli yağmur ve kar sonrasında köyde her an üzücü olaylar yaşanabilir” diyerek yetkililere seslendi.

28 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 911 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU