Günün Tarihi:26 Ekim 2020

ŞOK EDEN SONUÇ!


AK Parti Sakarya İl Teşkilatı’nın pazar günü 56 aday adayı için yaptığı temayülde kullanılan oyların Ankara’daki sayım sonrasında dışarıya sızdırılan sonuçları kimseyi memnun etmediği gibi, birçok ismi de şoka uğrattı.

Başkan ve Bakan
Sakarya’da en kıdemli siyasetçi olarak görülen Hendek’in 15 yıllık Belediye Başkanı Ali İnci bile temayülde oy kullanan bin 961 partiliden, bin 261’in oyu ile birinci olabildi. Teşkilatın en tepe görevlerinde bulunduğu gibi Bakan Yardımcılığı yapan Çiğdem Erdoğan Atabek’te 2. sırayı 991 oyla alabildi.

Sürpriz isimler
Kesin olmasa da dışarıya sızan sonuçlara göre, parti dışından kamudan gelen Ebubekir Sofuoğlu 4. ,  Recep Soytürk 7., Mustafa İsen 8., Kemal Öztürk 9. oldu. Bir önceki dönem 7. sıradaki aday Ender Serbes 3., 6. sıradaki Ziya Cevherli ise 10. oldu. Av. Recep Hacıeyüpoğlu’da 5. sırada yer aldı. 7 kişinin isminin yazılabildiği listede oy oranlarının düşük çıkması kısacası herkesi şok etti.

Milletvekili Zeyit Aslan

‘Temayül sonuçlarını
ilgili yere teslim ettik’

Sakarya’da  Temayül Komisyonu’na başkanlık eden Tokat AK Parti Milletvekili Zeyit Aslan gazetemize yaptığı özel açıklamada, “Temayül sonuçları açıklanmıyor. Bunların nereden açıklandığını bilmiyorum” dedi.

Gece oyları saydık
Sakarya’da ağzı mühürlenen tek bir çuval ile oyları götürdükleri Genel Merkez’de gece sayım işlemini gerçekleştirdiklerini belirten Aslan, “Biz heyet olarak görevimiz gereği sayımı yapıp, sonuç tutanaklarını Genel Merkez’deki ilgili yere teslim ettik” dedi.

Sonuç açıklanmıyor
Temayül sonuçlarının alınan karar gereği açıklanmasının söz konusu olamayacağını ifade eden Aslan, “Bu sonuçların doğru veya yanlış olduğunu bilmiyorum. Ama bu konuda bir söz söyleyemem. Nereden sızdığını bilmiyorum” dedi.
 

3 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 1487 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU