Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

‘Emekli memurlarımızın mağduriyetleri giderilmeli’


Türk Emekli Sen Sakarya Şube Başkanı ve Birleşik Emekliler Derneği Sakarya İl Temsilcisi Necmiye Hergünöz “AYM kararından önce emekli olanlara da 30 yıldan fazla hizmeti için ikramiye ödensin” dedi.

Hergünöz yaptığı açıklamasında “Biz eski emekliler Anayasa’nın 60. Maddesine göre bu haktan yararlananlar arasında eşitsizliğe uğramış durumdayız. 35, 40, 45 sene çalışan emeklilerin 5, 10, 15 senelik emeği değerlendirilmemiştir. Bu sürelerin emekli ikramiyemize yansıtılarak, mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz. Emeklilik tarihine bakılmaksızın tüm emeklilerin Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar doğrultusunda 30 yıldan fazla olan hizmet süreleri karşılığında da hak ettikleri emeklilik ikramiyesini alabilmeleri için bir kanun çıkarılması gerekmektedir. Hükümetin hazırlayacağı yeni bir kanunla, Anayasa Mahkemesinin kararından önce emekli olan memurların mağduriyeti giderilmelidir. Binlerce emekliyi mahkeme koridorlarında süründürmeden hükümetten bir çözüm bekliyoruz” dedi.

3 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 1268 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU