Günün Tarihi:18 Şubat 2020

SSMMMO’da gün sevinci


Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşaviriler Odası (SSMMO) 1 Mart Muhasebeciler Günü dolayısı ile Kent Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

İnceleme
SSMMMO Yönetim Kurulu ve Üyelerinin yer aldığı çelenk sunumu ardından günün anlam ve önemine ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan Oda Başkanı Selahattin Çakırsoy, “Mesleğimizi ilgilendiren düzenlemelerle alakalı Bakanlıklar TÜRMOB’un görüş ve önerilerini dikkate almalıdır. Tek Tebliğ Taslağına ilişkin düzenlemede TÜRMOB’un görüş ve önerileri mutlaka yer almalıdır. Son zamanlarda vergi incelemelerinde gerekli özen gösterilmeden, meslek mensuplarına sorumluluk yükleme konusunda oldukça cömert davranılmaktadır. Bu konuda hassas davranılarak inceleme kriterleri çok net belirtilmelidir. Mesleğimize ilişkin yetki ve sorumluluklar uluslar arası standartlara uygun bir şekilde düzenlenmelidir” dedi.  

Bakanlık
Çakırsoy, “YMM’lerin tasdikten, SMMM’lerin beyanname ve finasal tablo imzalamaktan doğan sorumlulukları yeniden düzenlenmelidir. Yeminli Mali Müşavirlerce yapılan karşıt incelemeler teknolojik gelişmeler dikkate alınarak gözden geçirilmelidir. Birliğimiz ve Odalarımız gibi kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşları ve bunların iktisadi işletmeleri için, Kurumlar Vergisi ve Katma Değer Vergisi istisnası getirilmelidir. Bakanlık ve diğer kurumlarca istenen bilgi, beyan ve formların sayısı oldukça artmıştır. Tüm verilerin bir deta merkezinde toplanması ve ilgili kurumların bu merkezden bilgileri alması sağlanmalıdır” dedi. SSMMMO üyeleri Atatürk Anıtına çelenk sunumu ardından oda hizmet binasında düzenlenen kokteyle katıldı.

 

3 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 989 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU