Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Okullar hayat olacak


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker Başkanlığında Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

İlham kaynağı
Vali Yardımcı Erdoğan Ülker “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında ilimiz genelinde güzel çalışmalar yapıldığını belirtti. Toplantının açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Okullar Hayat Olsun” projesinin çıkış noktasının Konya ili olduğunu hatırlatarak, bahçeli eski evlerde bulunan geniş salonlara verilen “Hayat” isminin bu projeye ilham kaynağı olduğunu belirterek, ilk defa Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan projenin amacının okulların birer evimiz olduğu fikrinin tüm topluma yaygınlaştırılması olduğunu ifade etti.

Çalışma
İl Milli Eğitim’de “Hayat Boyu Öğrenme” bölümünden sorumlu şube müdürü Mehmet Taşkıran, komisyon üyelerine ilimiz genelinde yürütülen halk eğitim çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Toplantı
Yaygın Eğitim alanında yapılan ve yapılması planlanan çalışmaların ele alındığı toplantıya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Mutlu Işıksu, İş Kur Müdürü Tekin Kaya, Maarif Müfettişleri Başkanı Fuat Kara, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ile komisyonda yer alan kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı. 

3 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 947 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU