Günün Tarihi:6 Mart 2021

Bakkal amca yapılandırma bekliyor‏‏


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, gündemde olan SGK yapılandırma yasasıyla borçlu olan bakkal ve bayi esnafının borçlarının yapılandırılacağına dikkat çekti.

Faiz yükü

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde halen görüşülmekte olan SGK yapılandırma tasarısından müracaat eden ve 12 aydan fazla prim borcu bulunan esnafın yararlanacağına dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Geçim savaşı veren küçük esnafın ülkemizde bugün devlete, 23 milyardan fazla SGK prim borcu var. Bankaların aylık faizi yüzde 1 iken, SGK prim borcunun aylık gecikme faizi yüzde 3’tür. Faiz ve vergi yükü altında kalan esnafımız dar boğaza bulunuyor” dedi.

Nefes

Akdardağan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmekte olan 6552 sayılı kanun tasarısının yasalaşması halinde, borçları yapılandıran Bağ-Kur sigortalısı esnaf ve sanatkarlarımız, bu uygulamadan faydalanacak. Acilen bu tasarının da çıkması esnafımıza nefes aldıracaktır. Yasa ile ilgili detayları esnaflarımızla zaman zaman paylaşacağız. Bunun haricinde can suyu kredisinin tekrar verilmesi, ya da küçük esnaf ve sanatkara yeni verilmeye başlanan sıfır faizli kredilerin meslek grubumuz olan bakkal ve bayi esnafına verilmesi, geleceğe umutla bakmamıza neden olacak. Bu haklı isteğimizi her platformda dile getirdik, getirmeye devam edeceğiz” dedi.

4 Mart 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 917 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU