Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Söğütlü ÇPL Avrupa’ya gidiyor


Sakarya Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi, “Erasmus + Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) Projeleri” kapsamında yer alan “Hibrid Sistemler ve Uygulama Alanlarının İncelenmesi” adlı proje çerçevesinde Avrupa’ya gidiyor.

8 kurum
Hibrid enerji sistemleri alanında faaliyet gösteren enerji firmalarının teknik eleman ihtiyacını karşılamayı ve mesleki eğitim ile işgücü piyasası arasındaki bağlılığı güçlendirmeyi amaçlayan projeye, ülkemizden Sakarya Söğütlü Çok Programlı Lisesi katılırken, Almanya, İsveç, Polonya, Çek Cumhuriyeti’nden de toplam 8 kurum katılıyor.

Fosil
Okullarının yeni bir başarıya daha imza atmak üzere yola çıktığını ifade eden Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Yeke, dünyada bütün mücadelelerin, savaşların enerji üzerine yapıldığını, alternatif enerjiye yönelme arayışlarına girildiğini ifade ederek “Bugünkü teknolojimizde artık fosil yakıtlar tükeniyor. Alternatif enerjilerin kullanılması kaçınılmaz oluyor. Dünyada söz sahibi olmak için teknolojiye yatırım yapmak gerekiyor. Bu yatırımları yaparken bu konuda uzman kişilere ihtiyaç duyuluyor. Biz de Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak bu proje ile yenilenebilir enerji alanında uzmanlar yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Hibrid
Aralık 2014’ de başlayan ve bir yıl sürecek olan proje kapsamında 96 kişiden oluşan gruba Almanya, İsveç, Polonya ve Çek Cumhuriyetinde hibrid enerji sistemleri hakkında eğitim verilecek. Öğrenciler ayrıca hafta sonları ve eğitim dışında kalan zamanlarında Kültür ve Turizm turları yapacak.

6 Mart 2015 , Cuma Bu haber toplam 2573 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU