Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Bakan Elvan TÜVASAŞ’ı inceledi


Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), İstanbul Fuar Merkezi’nde “Eurasia Rail Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’nda” stant açtı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’da TÜVASAŞ standını ziyaret ederek

Açılış
Bu yıl 5.si organize edilen fuarın açılışına Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, Uluslar arası Demiryolları Birliği (UIC) Genel Müdürü Jean Pierre Loubinoux, AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı François Begeot, TCDD Genel Müdür Vekili Mehmet Hamdi Yıldırım ve çok sayıda yerli yabancı davetli katıldı.

Altyapı
Fuarı değerlendiren TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk, demiryolu ve alt yapısıyla ilgili her türlü ürün ve teknolojinin tanıtılmasına fırsat veren uluslararası bir platformda Milli Tren Projesi kapsamında üretilecek olan Elektrikli Dizel Tren Seti (EMU) ile fabrikamızda imalatı yapılan diğer ürünlerin tanıtılması ve TÜVASAŞ’ın uluslar arası sektörde pazar payını arttırması için önemli bir organizasyon olduğunu ifade etti.

Başarılı
Ülkemizde, 2023 yılına kadar demiryolu sektörüne 45 milyar dolarlık yatırımın tahsis edildiğini vurgulayan Hikmet Öztürk sektörün hızla büyüdüğünü ve daha önce birçok başarılı projeye imza atan TÜVASAŞ’ın deneyimli ve birikimli kadrosu ile Yeni Nesil EMU setlerini üreterek bu büyümede pay sahibi olmayı hedeflediğini söyledi. 
24 farklı ülkeden 300 firmanın katılım sağladığı ve 50 farklı ülkeden 17.000 ‘den fazla katılımcının ziyaret ettiği fuarda yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin iştirak edeceği çeşitli konferans ve seminerlerde düzenlenecek.

 

7 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1101 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU