Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Söğütlü’nün en yaşlısına vefa


Söğütlü’nün ilçe oluşunun 59. Yılı nedeniyle ilçede ikamet e den en yaşlı belediye eski meclis üyesi Ekrem Yalaz’a meclis kararıyla vefa plaketi verildi.

Tek kişi
Meclis üyesi Yalaz’ı, belediye de ağırlayan Bakan Hüseyin Genç, “İlçemiz, TBMM Bakanlar Kurulunun 6806 karar sayısı ile kabul edilip zamanın İç İşleri Bakanı Ethem Menderes, Başbakanı Adnan Menderes ve Reisicumhuru Celal Bayar’ın onayı ile 19 Mart 1956 Pazartesi 9262 sayılı resmi gazetede yayınlanarak belediye olmuştur. Söğütlü’nün belediye oluşunun 59. yılında ilk belediye meclisinden bugün hayatta olan tek kişi zamanın belediye meclis üyesi 93 yaşındaki Ekrem Yalaz’a kuruluş yıldönümünde plaket ve hediyeler vermenin mutluluğunu yaşadık” dedi.

En yaşlısı
Önce belediye başkanlık makamında ağırlanan 93 yaşındaki ilk meclis üyesi Ekrem Yalaz, şuan da en genç meclis üyesi olan Esra Mete ve Belediye Başkanı Hüseyin Genç ile sohbet ederek anılarını tazeledi. Daha sonra meclis salonuna geçilerek konuşma yapan en yaşlı meclis üyesi Ekrem Yalaz’a plaket ve hediyeler verilerek, hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

7 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1242 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU