Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Minibüsçüler birleşmek istiyor


Et Balık Hattı Minibüsçü esnafı, minibüsler ile taksi dolmuşlarını birleştirecek oluşuma tam destek verdi.

Onay veriyoruz
Adapazarı Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş’ın açıklamasıyla gündeme gelen minibüsler ile taksi dolmuşlarını birleştirecek projeye pilot bölge olarak seçilen Et Balık Hattı Minibüsçü esnafından da destek geldi. Projenin Sakarya’ya örnek olduğunu belirten Et - Balık Minibüs Durak Başkanı Ramiz Gümüş, “Bizler minibüsler odasının şuanda dolmuş taksiler ile minibüslerin birleşmesindeki demecine bir kesinlikle esnaf olarak onay veriyoruz. Birleşmenin her iki tarafında bizlere faydalı olacağı ve böyle bir birleşmenin güzel olacağını söylüyoruz. Sakarya’da bu örnek bir proje. Bu proje gerçekleşirse burada iki gurubun esnafı rekabet sona erecek” dedi.

İmzalattık
Gümüş, “Koşuşturmayla para kazanamıyor bu esnaf. Para kazanamadığı gibide şehir trafiğini olumsuz yönde etkiliyor. 30 -40 saniye araba çıkıyor. Et Balık hattında 70 dolmuş taksi, 40 tane minibüs ve yıllardan beri rekabet içindeyiz. Biz bu konuyla alakalı Ulaşım Daire Başkanlığının bize vermiş olduğu taahhütnameleri imzalattık. Minibüsler Odasının onayıyla imzalanan taahhütnameleri Ulaşım Daire Başkanlığına teslim edeceğiz. Biz burada 40 minibüs olarak 700 ring atıyoruz. Her iki tarafından kazanılan para aynı, hat değeri aynı yani bu sistem olursa esnaf olarak çok rahatlayacak” dedi.

T ve M plaka
Gümüş, “Hem şehir trafiği rahatlayacak, hem kazançtan rahatlayacak. Biz taksici esnafımızla da görüşüyoruz. Taksici esnaflarının zarar görür diyen idareciler var. Dolmuş taksicilerin burada zarar görecek bir şey göremiyorum. ‘T’ olan plakaları ‘M’ olacak. Dolmuş taksici esnafımız de bitsin. Allah’ın izniyle bu iş olursa bizim yıllardan beri hayal ettiğimiz bir projedir. Biz istiyoruz ki dolmuş taksici esnafı da bu konuda biraz titiz olsun. Kaçırılmayacak projeyi biran önce hayata geçirilsin, herkes rahatlasın” diye konuştu.

7 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1358 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU