Günün Tarihi:16 Haziran 2021

‘Kadın adaylar üst sıralarda yer alsın’


Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi, Sakarya’daki siyasi partilerin il başkanlıklarına birer mektup verdi.

Kadının gücü

Siyasi parti il başkanlıklarını ziyaret eden Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Reyhan Şahin ve merkez yöneticileri, mecliste kadının gücünün arttırılması talebinde bulundular. Şahin, “Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında kadınlara dair tüm sorunların çözüm yerinin öncelikle Meclis’ten geçtiğini gözönüne alarak Türkiye Büyük Meclisi’nde grubu olan siyasi partilerin il başkanlıklarını ziyaret ederek, mecliste kadın gücünün arttırılması temennilerimizi içeren mektubumuzu ilettik” dedi.

Siyasi partilerin il başkanlıklarına verilen mektup

“Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak, her yıl ve yalnızca 8 Martlar’da taleplerimizin gündeme gelebildiği ve kadınlara dair tüm sorunların ve taleplerin çözüm yerinin Meclisten geçtiği gerçeğinden yola çıkarak; Talepte bulunan değil, ÇÖZEN-GERÇEKLEŞTİREN, Öldürülmeyen, tecavüze ve şiddete uğramayan, işsiz ve yoksul bırakılmayan kadınlar için Mecliste KADINLAR olsun İSTİYORUZ. ADALET İSTİYORUZ. EŞİTLİK İSTİYORUZ. GERÇEK DEMOKRASİ İSTİYORUZ. Önümüzdeki Genel Seçimler’de kadın adaylara seçilebilir sıralarda yer verin. Seçim sonrası oluşacak Mecliste siyasi partiler ve seçim yasalarında değişiklikler yapılarak kadınların eşit temsili ve EKSİKSİZ DEMOKRASİ hedeflerine ulaşılmasına katkı sağlayın. 80 yıl boyunca aşılamayan ve açılmayan yolları açın. Saygılarımızla”

9 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 949 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU