Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Kampüs’ten Afrika’ya kuyu


Sakarya Üniversitesi’nde faaliyet gösteren 12 öğrenci topluluğu tarafından hazırlanan ‘Kampüs ’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1 Göz Açmaya’ kampanyası başladı.

Kampanya kapsamında Kampüs Kafeterya içerisindeki stantlarda toplanan nakdi ve tüm cep telefonu operatörlerinden ‘SAUAFRIKA’ yazıp 3072’ye yollayarak 5 TL veya Türkiye Finans Bankası’na 1730058 hesap numarası ile yapılan yardımlar ile Afrika’da bir adet su kuyusu açılması ve 100 kişinin katarakt ameliyatının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Geçen yıl yapılan ‘Kampüs’ten Suriye’ye 1 Lira 1 Ekmek’ kampanyası ses getirmiş, Türkiye’de bir örnek teşkil ederek diğer üniversitelere de bu şekilde bir yardım hareketinin başlamasına öncülük etmişti. SAÜ Kampüs Kafeterya’da kurulan standı ziyaret eden ve nakdi yardımda bulunan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, kampanyayı düzenleyen öğrencilere teşekkür etti ve üniversite akademisyenlerinin, idari personelin ve öğrencilerin kampanyaya destek olması için yardımcı olacağını belirtti.

14 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 963 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU