Günün Tarihi:6 Mart 2021

Başarı Final Temel Liseleriyle sürüyor


Final Liseleri Kurucu Müdürü Yılmaz Akçay, "Eğitim sistemimizde büyük değişim yaşanıyor. Bu değişim ve dönüşümlerin olumlu ve olumsuz sonuçları da ortaya çıkmaya başlıyor. Eğitim sisteminin önemli faktörlerinden olan dershaneler okula dönüşüyor. Milyonl

Akçay açıklamasında; "Öğrenci ve veliye birtakım avantajlar sunan bu yeni süreç, bir ekonomik külfetide getirecektir.  Ancak velinin ve öğrencinin beklentisinin yüksek olacağı dershaneden dönüşen Final Liselerinde öğrenci olmak ;

1. Türkiye çapında Ulusal bir marka olan Final Kurumlarının deneyim ve imkanları bu beklentisini karşılayabilir.
2. İyi bir üniversite kazanmak isteyen öğrenci, okul ve dershane arasında zaman kaybetmeyecek, artık daha yüksek başarının tek adresi dershaneden dönüşen okullar (FİNAL LİSELERİ) olacaktır.
3. 35 yıllık deneyime sahip olan Final gibi marka kuruluşların final liseleri ile yoluna devam ederken (YGS+LYS)  hazırlığı ihmal etmeden farklı iyi bir lise eğitimi ile hem hayata hem üniversiteye hazırlamayı hedefleyen ve başaracak olan güvenilir ve ciddi bir eğitim kurumudur.
4. Tüm Final Liselerinde 2'li eğitim öğretim  programı uygulanacak.
5. Final okulları hem hayata hem de sınava hazırlarken akademik başarıyı (a), Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce)(b) ve sınavlara hazırlık (c) gibi 3 alanda fark yaratacaktır. 
6.  Öğrencinin Psikososyal gelişimine'de katkı sunacak, sosyal kültürel, sanatsal, sportif aktivetileri de önemseyen bir okul olacak Final Liseleri..
7. MEB. Okul kitaplarının yanı sıra final ders kitapları, her aya ait Final geri bildirim soru bankaları, yaprak testler ve deneme sınavları ile bol ve farklı kaynakları kullandırması ile de fark yaratacaktır.
8. Öğrenciye ait "bir başarı takip çalışma programı" uygulayıp, çalışan, terleyen, başarıyı hak eden öğrenciye hak ettiği notu veren bir okul olacak Final Liseleri..
9. Ders dışı saatlerde, günlerde (Cumartesi)  Ek Çalışma, Geri Bildirim, Etüt ve Tarama, Deneme ve Genele Deneme Sınavı (Final ve TÖDER Türkiye Geneli Denemeleri) bir takviye programı ile öğrencilerimizin başarı düzeyini arttırıp kaygı düzeyini minimuma indirip, mutlu öğrencinin başaracağına inanır Final Liselerinde..
10.  - Final Liseleri, öğrencinin başarısında okul ve aile takibinin önemine inanmaktadır.
- Liselerimizde rehber ve sınıf danışmanı öğretmenler, öğrenci başarısını izleyecektir.
- E-ödev sistemi online rehberlik takip sistemi yardımıyla, öğrencinin eksikleri belirlenerek bireysel destek programı yapılacaktır.
- Öğrencilerin ders dışı zamanları ve alışkanlıkları konusunda da okul-veli işbirliğine önem verilecektir.
- Final Lisesi öğrencileri, "final dijital video çözümlü sorulara" yıl boyunca ücretsiz ulaşabilecekler.
11. Gereksiz ders, gereksiz konu ve etkinlikler yerine öğrenciyi alanında geliştirecek çalışma ve etkinlikler ile öğrencinin akademik başarısı desteklenir Final Liselerinde..
12. Dershane dinamizmini okullarına yayan okullardır Final Liseleri..


En başarılı öğrencileri okullarımızda burs imkanı ile destekliyoruz.  Velisine özgüveni yüksek, kariyerini planlayan,yüksek öğrenimi hedefliyen , kendi kararlarını kendisi verebilen bir öğrenci profili kazandırmak için rehberlik hizmetini ihmal etmeden , yüz yüze eğitimin yanı sıra esnek ve uzaktan öğretim imkanlarını da kullanan öğrenci Final Liselerin de olacaktır..
Final Liseleri dönüşüm programı çerçevesinde çalışmalarını başlattı. 15 Mart 2015 Pazar Günü 9,10 ve 11.Sınıf öğrencilerine "Bursluluk Sınavı" yapılacak, başvuru yapan öğrencilere sınav sonrasında kayıt işlemlerini de başlatmış olacak.
Yeni Dönem "Hiç Bir Başarı Tesadüf Değildir.." şiarı ile yola çıkan Final Liselerine olan ilgi bize güç katıyor.
Ülkemize, Sakarya'ya hayırlı uğurlu olsun, başarı getirsin.." dedi.
 

14 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 4247 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU