Günün Tarihi:31 Ekim 2020

‘TÜVASAŞ’da 5 aydır genel müdür yok”


AK Parti Milletvekili aday adayı İnşaat Mühendisi Ahmet Orhan, Türk-İş İl Temsilcisi Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman’ı ziyaret etti.

Hizmet için
AK Parti Milletvekili aday adayı Ahmet Orhan, sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman ile devam etti. Demiryol-İş Sendikası Şube Sekreteri Muammer Güneş’in de hazır bulunduğu ziyarette, kendisini tanıtıp projelerini anlatan Orhan, “Siyaset bir hizmet aracıdır. Biz insanın en hayırlısını insana hizmet edendir diye öğrendik ve bunu kendimize prensip edindik. Hizmet için aday adayı olduk. En genç milletvekili aday adaylarından biri olarak, şehrime ve ülkeme hizmet etmek istiyorum” dedi.

Zarar ediyor
Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, genç yaşta siyasete soyunan Ahmet Orhan’ı cesaretinden dolayı kutlarken, Türk-İş’e bağlı sendika ve üye işyerleri hakkında da genel bilgiler verdi.  Örgütlü oldukları TÜVASAŞ da 5 aydır genel müdür olmadığını söyleyen Yaman, “Ne zaman atama yapılacağı belli değil. Böyle bir işletmenin başında yönetici olmaması demek, her geçen gün bu işletmenin zarar etmesi demek. Yıl sonu geldiğinde kar zarar tablosu çıkarıldığında bu kaybın hesabını kim verecek. Kayıp bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz yıl programa alınması gereken Milli Tren Projesi de askıda kaldı. Bu  fabrikanın bir gün başsız kalma lüksü yok. O nedenle en kası zamanda bu kuruluşun başına bir genel müdür atanmalı” dedi.

 

15 Mart 2015 , Pazar Bu haber toplam 2728 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 17 Mart 2015 , Salı

mahmut demirkolllllu

Tüvasaş da genel müdür yoksa muavinleri var.Yardımcilarından biri vekalet ediyorsa sorun olmaz.Kurumda çalışan vasat biri ,dışarıdan torpilli olarak geleceklerin tamamından daha iyidir.Keşke tcdd ve tüm başlı ortaklıklarına genel müdür hep çalışanlardan olsa..Siyasi atamalar düzeni bozuyor.kuruma torpilliler doluyor.vede ömrünü işe vermiş uzman teknik elemanlar ya kızağa atılıyor yada emekliye zorlanıyor..Emeklilerin çoğu küstürülüyor..işyerinde verim ve kar,işi bizzat yapanların fedakarlığına bağlı.işi seven ve kaliteli iş yapan işciler için genel müdür olsa ne yazar?

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU