Günün Tarihi:2 Haziran 2020

‘AK Parti STK’ların önünü açmıştır’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, Sakarya İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’ni (SİMDER) ziyaret etti.

28 Şubat
1991 yılında kurulan ve kısa adı SİMDER olan Sakarya İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, Sivil Toplum Kuruluşlarını ülke için son derece önemli olduğunu kaydetti. SİMDER’in, bir dönem adeta dışlanarak yok sayılan İmam Hatip Liselerinin sembolü olduğunu ifade eden Hacıeyüpoğlu, özellikle 28 Şubat süreci ile birlikte adeta toplumdan dışlanmaya ve hafızalardan silinmeye çalışılan İmam Hatiplerin, bugün özgür Türkiye’de eğitimlerine hiçbir kısıtlama olmadan devam ettiklerini söyledi.

STK’lar
Hacıeyüpoğlu, “Türkiye’de birçok alanda olduğu gibi STK’larda AK Parti’den önce vesayetten kurtulamıyor, kendi kuruluş felsefelerine uygun çalışamıyorlardı. Ancak AK Parti ile birlikte ülkede kalkan vesayetler, STK’larında önünü açtı. Bugün STK’lar toplumda çok önemli bir yerde duruyorlar. Binlerce insana hitap eden, kanaat oluşturan ve çözüm üreten bir konuma doğru gelen STK’larımız ile övünüyoruz. Ben bundan sonra ki süreçte SİMDER’in çözüm odaklı çalışmalarında sonuna kadar destek olacağımı ifade etmek isterim. Kendilerinin her zaman yanındayız” dedi.

 

15 Mart 2015 , Pazar Bu haber toplam 2278 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 3 Nisan 2015 , Cuma

Oya Mertol

Ak Parti 25.Dönem Milletvekili Adayları Kamuoyuna Sızdı. SAKARYA, DÜZCE. BOLU Adayları Netleşti. SAKARYA Hilmi ATASEVER Ali İNCİ Ayşenur İSLAM Kemal ÖZTÜRK Hasan Ali ÇELİK Mefail DERİBAŞ Akgün BİLGİN DÜZCE İsmail BAYRAM Ahmet ALKAN Ali TOKGÖZ BOLU Hüseyin İKA Fatih METİN Fehmi KÜPCÜ. Kaynak. KAMU Haberleri. facebook

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU