Günün Tarihi:1 Mart 2021

İlim Kültür’de Aktaş yeniden


Sakarya İlim ve Kültür Vakıf’ın 19. Olağan Kongresi Necip Fazıl Kısakürek Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunun Konferans Salonu’nda gerçekleşti. İlim Kültür Vakfı Sakarya Şube Başkanı Op. Dr. Vadettin Aktaş ikinci dönem yeniden seçildi.

Katılım
Kongre öncesi davetlilere yemek ikram edildi. Kongreye misafir olarak milletvekili aday adayları Recep Hacıeyüpoğlu, Hasan Ali Gökdemir, Ali Halıcı olmak üzere; Sakarya Üniversitesi İlahiyat Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İYC Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mahmut Celal Terzi, Sefer Özpilavcı ve çok sayıda davetli katıldı. Kongrede Divan Başkanlığını Kenan Maraşoğlu, Katip Üyeliklere de Necmi İbil ve Hasan Filiz getirilmiştir.

Vakıf
Konuşma yapan Başkan Aktaş, “Allah insana iki şeref vermiş. Birisi insan olma, ikincisi ise mümin olmadır.1978 yılında kurulan vakfımız Allah razı olsun ilk kurucularından, daha sonra buraya katılan 120’yi geçen bir mevcudumuza ulaştık. Tabii bunlardan vefat edenlerle beraber şuanda 90 kişiyiz. Allah’ın izniyle kıyamete kadar vakfımızın sürmesi duası ile bugünlere geldik, inşallah kongremizi tamamlayacağız. Vakıf üç harften oluşuyor. Vav, kaf ve fe şekil olarak birbirine benziyor. Vakfın başkanı bellidir, kuralları bellidir, kurucuları bellidir ama vav’ın kuyruğunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz, kaf’ın kuyruğunu da istediğiniz kadar uzatabilirsiniz, bunun kuyruğu kıyamete kadar uzayacak inşallah” dedi. 

Yönetim kurulu
Sakarya İlim ve Kültür Vakıf’ın 19. Olağan Kongresi’nde iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Op. Dr. Vadettin Aktaş, tekrar aynı göreve oy birliği seçildi. Yapılan seçimler sonucunda ise belirlenen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Ali Alemdar, Yusuf Gökdemir, Fikret Dayıoğlu, Abdullah Eren, Recep Eroğlu, Mustafa Aydın, Dursun Öztürk, Casim Çelik.

23 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1471 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU