Günün Tarihi:3 Aralık 2020

Bin 500 işçi aranıyor


Sakarya'da fidan üretimi, ağaçlandırma ve bakım işlerinde çalışacak bin 500 geçici işçi alınacak.

Geçici

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, işçilerin orman işletme müdürlükleri bünyesinde istihdam edileceğini belirterek, bu kapsamda Adapazarı'na 350, Geyve’ye 250, Hendek'e 200, Akyazı'ya 200, Karasu'ya 150 ve Sakarya Fidanlık Müdürlüğü'ne 350 olmak üzere bin 500 geçici personel alınacağını belirtti.

Hedef

Kaya, 1 Nisan-30 Eylül tarihlerinde istihdam edilecek işçilerin, tohumdan fide yetiştirilmesi, tüplenmesi, budama, aşılama ve ağaçlandırma faaliyetlerinde çalışacağını vurgulayarak, "Başvurularda herhangi bir yaş ve tahsil şartı aranmıyor" dedi. Proje kapsamında 2 milyon fidan yetiştirilmesi, 16 bin 740 hektarlık alanda ağaç dikimi, bakımı ve erozyon kontrolü yapılmasını hedeflediklerini kaydeden Kaya, "Projenin, çevreye duyarlı projelere öncülük etmesi önemlidir. Orman mühendisi ve teknikerleri tarafından eğitilecek katılımcıların, bilgi, beceri ve tecrübe sahibi olmalarını amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.

 

24 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 864 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU