Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Okul kantinleri denetlendi


Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede bulunan ilk ve ortaokul kantinlerini denetledi.

Gazlı içecek
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden görevli personelin yanı sıra İlçe Tarım Müdürlüğü’nden gıda denetçisinin de yer aldığı denetim ekibi, genel temizlik, fiyat, hijyen eğitim belgesi olup-olmadığı, cips, kızartma türü yiyeceklerin yanı sıra gazlı içecek satışının yapılıp-yapılmadığı yönünde Serdivan’daki okul kantinlerini denetledi.


Hijyen kuralları
Yetkililer işletme sahiplerini ve çalışan personeli genel hijyen kuralları hakkında bilgilendirirken, satışı yapılan tüm ürünlerin üzerinde fiyat etiketlerinin mutlak surette bulunması gerektiği yönünde de uyardı. Denetim yapılan kantinlerde kurallara riayet edildiği ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığı ifade edilirken, günün büyük kısmını okullarında geçiren çocukların beslenme ihtiyaçlarını daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda karşılayabilmeleri için rutin denetimlerin devam edeceği belirtildi.

25 Mart 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1022 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU