Günün Tarihi:19 Şubat 2020

Esma için 183 fidan


AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları tarafından Yalova’nın Kurtköy ilçesinde, Mısır'da idam cezasına çarptırılan 183 kişi için oluşturulan Şehit Esma Fidanlığına, AK Parti Gençlik kolları 183 fidan dikti.

Kınıyoruz
Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Türkiye'nin sadece ülkesinde değil bütün dünyada mazlumlar için, haksızlığa uğrayanlar için demokrasi harici bütün gelişmeler için söz sahibi olduğunu ve bunun için her türlü mücadeleyi verdiğini söyledi. Teşkilat olarak her zaman zalimlerin karşısında olacaklarını belirten Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Emrullah Yabanigül ise, “Antalya, Hatay, Düzce, Bilecik, Sakarya ve İstanbul’dan gelen arkadaşlarımızla beraber Mursi hükümetini darbe yoluyla indiren ve demokrasi dışı eylemleri ile oradaki insanları katleden, kendi halkına zulmeden bir yönetimi asla desteklemiyoruz. Onları asla diyalog olarak karşımıza almayacağız. Şuan ki Mısır yönetimini kınıyoruz. Bir Esma şehit oluyorsa bin Esma doğacak. Her zaman zalimlerin karşında olacağız. Bu yüzden buradayız” dedi.

Türkiye
Yalova’da düzenlenen etkinlik sonrası açıklama yapan AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, "Yalova İl Gençlik Kollarının hazırlamış olduğu Mısır'da idam kararı alınan 183 mazlum için haykırışımız adına bugün burada sembolik fidan diktik. Batı dünyası 'Görmedim, duymadım, bilmiyorum' dercesine sessiz kalırken, Türkiye, Müslüman kardeşleri için bir ses, bir ışık, bir umut olmak için sesini yükseltiyor. Mısır'da idam cezasına çarptırılan 183 mazlumun gür sesiyiz bugün. Her zaman mazlumun yanında zalimlerin karşısında olacağız” dedi.

 

31 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 1175 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU