Günün Tarihi:10 Nisan 2020

Sakarya Barosu'ndan protesto


Sakarya Barosu, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilmesini protesto etti.

Kınadılar
Baro Başkanı Avukat Zafer Kazan ve Sakarya Barosu’na bağlı avukatlar öğle saatlerinde Adliye binası önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı ve Savcı Kiraz’ın katledilmesini şiddetle kınadı. Baro yönetim kurulu adına Başkan Av. Zafer Kazan yaptığı açıklamada, “Dün (Önceki gün) öğle saatlerinde hukuk düşmanı, adalet düşmanı, insanlık düşmanı teröristler tarafından rehin alınan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz şehit edilmiştir. Şehit Savcımız Çağlayan Adliyesi'nin 6. katındaki odasında önce rehin alınmıştır. 6 saat süren krizin ardından yapılan operasyon sonunda 2 terörist kullandıkları silahlar ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiş, ancak bu arada maalesef savcımız da şehit olmuştur” dedi.


Hukuka sıkılmıştır
“Cumhuriyet Savcımızın rehin alınması adaleti iğfal etmiştir” diyen Kazan, “Savcımıza sıkılan kurşun hukuka sıkılmıştır. Zira hukukun ve adaletin dilinde silah yoktur, şiddet yoktur, nefret yoktur. Cumhuriyet Savcımıza, meslektaşımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Sevenlerine eş, dost ve akrabalarına ve tüm hukuk camiasına başsağlığı diliyoruz. Şunun çok net bir şekilde bilinmesini isteriz ki; böyle alçak ve kalleş bir saldırı karşısında en güçlü tepkileri Barolar ve avukatlar verecektir. Bugün tüm hukukçular tek bir vücut olarak ayağa kalkmış ve Savcımızı katleden canileri ve amaçlarını lanetlemektedir. Kimse bu birlik ruhunu ve karşı duruşu zedeleyecek bir tutum içine girmemelidir, hukuka ve hukukçulara kurulan bu büyük tuzağa düşmemelidir” diye konuştu.


Etkinlikler iptal
Kazan, “Avukat cüppesiyle savcıyı rehin aldılar gibi sığ cümlelerle avukatları güvenlik zafiyeti gibi göstermeye çalışanları ve zan altında bırakanları ve bugün bu cinayete en büyük öfkeyi duyan avukatları hedef haline getirmeye çalışanları, aklın, vicdanın ve hukukun yoluna davet ediyor ve kurulan bu büyük tuzağa tekrar dikkat çekmek istediğimizi tüm kamuoyuna ilan ediyoruz. Hukuka ve hukukçulara sıkılan bu kurşun sebebiyle, 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle düzenlediğimiz tüm etkinlikleri ve geleneksel hukuk balomuzu iptal ediyoruz. Bu elim cinayet sebebiyle 5 Nisan Avukatlar Günü’nü yas içinde geçireceğiz. Tüm hukuk camiamızın ve vatandaşlarımızın başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

2 Nisan 2015 , Perşembe Bu haber toplam 916 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU