Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Sakarya Abhaz Derneği MÜSİAD’ta


Sakarya Abhaz Derneği, MÜSİAD Sakarya Şubesini ziyaret ederek hem hayırlı olsun dileklerinde bulundu, hem de tanışma ve kaynaşmaya yönelik adım attı.

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz ocak ayında 19. Genel Kurulu’nu tamamlayan MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlık görevine seçilen Ahmet Genç ve ekibine çiçek takdim ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Kobaş “Türkiye’nin en renkli derneklerden biriyiz. Sakarya Abhazların en etkin merkezidir. Çünkü Türkiye’deki 600 bin Abhaz’ın 5’de 1’i Sakarya’da yaşamaktadır. İlimizde 40 Abhaz köyü bulunmaktadır. Bir yıllık yeni dernek olmamıza rağmen üye sayımız 2 bine yaklaşmaktadır. Kongreye kadar hedefimiz 5 bin üyedir” dedi.

Sakarya MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç, kültürlerin, örf ve adetlerin ne denli önemli olduğuna vurgu yaparak, Sakarya Abhaz Derneği’ni örnek gösterdi. Genç “Abhazların kültürlerini muhafaza etmiş olmasının en büyük örneği, Abhaz köyünden geçerken anlaşılıyor. Cenaze ve düğün gibi cemiyetlerinde uzaktan bakıldığında ‘Bu Abhaz cemiyetidir’ diyebiliyoruz. Bir köyden geçerken, evlere baktığımızda gördüğümüz düzenle bu köyünden Abhaz köyü olduğunu hemen anlıyoruz. Sakarya için daha güçlü bir ses getirmek adına, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir çalıştay yapmak istediklerini dile getiren Başkan Genç; “Sivil Toplum Platformu gibi bir birliktelik yapalım. Böyle bir yapının oluşması Sakarya için olacaktır” dedi. Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ise, dernek olarak böyle bir oluşum içerisinde seve seve olacaklarını söyledi.
 

4 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1055 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU