Günün Tarihi:21 Ekim 2020

Otizme böyle dikkat çektiler


Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi (OÇEM) ve Sakarya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan Dünya Otizm Farkındalık Günü, Çark Caddesi’nden yürüyüş ile başladı.

Sloganlar atarak Kent Meydanı’na kadar gelen 100 kişilik grup burada hazırlanan şenliğe katıldı. Düzenlenen şenlik Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde çalınan müzikle devam etti. Programın devamında Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ile öğretmenlerinin hazırladıkları müzik şöleni sahnelendi.  Şölenin ardından basın açıklamasını okuyan OÇEM Okul Aile Birliği Üyesi Elif Zencir, “Bugün tüm dünyada şeker, kanser, ve AİDS dahil olmak üzere bir çok hastalıktan daha fazla sayıda otizm teşhisi konulmaktadır. Otizm günümüz de Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre her 88 çocuktan birini etkileyen, yaşamın ilk 3 yılında ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden gelişimsel bir bozukluktur. Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi anneleri olarak, her yıl olduğu gibi bu yılda siz otizm dostlarıyla artık geleneksel hale gelen anlamlı bir faaliyet gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz” diye konuştu. Program çeşitli etkinliklerin gerçekleşmesinin ardından sona erdi.

4 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1123 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU