Günün Tarihi:30 Mart 2020

Yeni Enesler Yetiştirmeliyiz


Yeni “Enesler “Yetiştirmeliyiz

Yeni “Enesler “Yetiştirmeliyiz
Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan , Şampiyon sporcumuz Enes Erkan ve Karate ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Jenerasyon değişikliği
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yıllardır yakaladıkları istikrarı sürdürdüklerini belirterek, "Bu Avrupa Şampiyonası'nda jenerasyon değişikliğini de birlikte yaşadık. Bu jenerasyon değişikliği, uzun yıllar Türk Milli Takımı'nın uluslararası arenada sıkıntı yaşamayacağını gösteriyor" dedi.
Delihasan, yaptığı açıklamada, İstanbul'da 19-22 Mart'ta gerçekleştirilen 50. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın kendileri için önemli olduğunu, milli takım açısından değişim süreci anlamı taşıdığını söyledi.
Karate Olimpik Spor
Delihasan, 12 kategorinin 11'inde Avrupa Oyunları'na gitme hakkı elde ettiklerini, ilk 6'ya girdiklerini hatırlatarak, "Gerçekten önemli başarı. Güzel geçti. İnşallah yurt dışında kazandığımız bu başarıları ülkemizde de kazanarak insanımızın gururunu okşamışızdır" ifadesini kullandı.
Delihasan, karatenin olimpik spor olduğunu ama olimpik yarış takviminde yer almadığını, Olimpiyat Komitesi'nin organize ettiği bütün oyunlarda ise yer aldığını söyledi.
Hedef’te Tokyo var
Karatenin, 2020 Tokyo Oyunları için büyük şansı olduğuna dikkati çeken Delihasan, "Avrupa Oyunları, bizim için şu an önemli. Olimpiyatlarda yarışmayan tek branş karate. İddialıyız çünkü gençlerimiz bize bu güveni, hırsı veriyor, iddialı olma duygusunu bize aşılıyorlar çünkü onlar da gayret ediyor, çalışıyorlar, antrenörleriyle emek veriyorlar. Ümit ediyorum, Avrupa Oyunları'nın ilki yapılacak. İnşallah bizim açımızdan iyi geçer" değerlendirmesinde bulundu.
Enes’in yerine
Delihasan, Enes Erkan'ın karateye devam etmesini istediklerini dile getirerek, "Kendisinin düşüncesi bu. Eşi ve ailesiyle alabileceği karar ama bu kararı zaman içinde gözden geçireceğini düşünüyorum. Bir dünya şampiyonası daha görmesini istiyoruz. Ama onun yerine sporcu yetiştirmemiz gerektiğini de biliyoruz. Hazırlıklarını yapıyoruz. Jenerasyonlar değişiyor, değişmek zorunda. Sporun doğası bu" ifadesini kullandı.
Avrupa Oyunları
Avrupa Oyunları için 11-12 Nisan'da bayan millileri İspanya'ya, erkek millileri de Azerbaycan'daki turnuvaya göndereceklerini belirterek, "Sonrasında bir turnuva daha yapacağız ve İstanbul'da yapılacak Boğaziçi Karate Turnuvası da son hazırlık olacak milli takımımız için. Burada 13-14 Nisan'dan sonra devamlı, programlı kamplarımız başlayacak" dedi. Sinan Kolcu

5 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 737 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU