Günün Tarihi:10 Nisan 2020

Fındıkçıya müjdeli haber!


Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, Bakanlığın tarımsal destekleme kapsamında 13 ilde 338 bin 171 fındık üreticisine toplamda 828 milyon liralık destekleme ödemesi yapılacağını duyurdu.

Üretim
Kurumun internet adresi üzerinden açıklama yapan Müdür Erdemir, “2013 bahar aylarında olumsuz iklim koşulları ve aşırı soğuklar sebebiyle üretim miktarında düşüşler yaşanmış, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde fındık üretiminde önemli kayıplara sebep olmuştur. Buna karşılık İlimiz ekonomisinde önemli yere sahip olan fındık üretimi, bu şartlardan daha az etkilenerek ülke genelinde en fazla üretimi gerçekleştirmiştir” dedi.

32 bin çiftçi
Erdemir, “İlimizde toplam 720 bin dekar alanda fındık üretimi yapılmakta olup, 2014 üretim yılı desteklemelerinden 445 bin 237 dekar alanda üretim yapan 32 bin 34 çiftçimiz yararlanacak olup 75 milyon 690 bin 396 TL ödeme yapılacak. Ödeme işlemleri, T.C. kimlik numarası son hanesine göre yapılacak. Ödemeler saat 18:00'den sonra üreticilerimizin tarımsal destekleme hesaplarına aktarılacaktır” dedi.

Ödeme tarihleri
Buna göre;TC Kimlik numarası 0 ile başlayan üreticiye 6 Nisan Pazartesi, 2 ile başlayanlara 8 Nisan Çarşamba, 4 ve 6 ile başlayanlara 10 Nisan Cuma, 8 ile başlayanlara 13 Nisan Pazartesi günü ödeme yapılacağı açıklandı.

5 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 1083 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU