Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Zincir marketler artık bu ilçeye girmeyecek


Akyazı Belediyesi Nisan Ayı Meclisi toplantısında ele alınan konular arasında Akyazı’da zincir marketlere değinen Belediye Başkanı Hasan Akcan tavrını net bir şekilde açıkladı.

Oy birliği ile
Her ay sayıları artan zincir marketler konusunu ele alan Belediye Başkanı Hasan Akcan “İlçenin gelirini ilçemize hiçbir katkıda bulunmadan, dışarıya taşıyan yardımseverlikten yoksun, sadece kazanç elde eden etmek için çalışan ve bu esnada küçük esnafa da zarar veren  zincir marketlere karşı 5393 sayılı Belediye Kanunun 14 ve 38. Maddeleri uyarınca ilçemizde faaliyet gösteren küçük esnafın korunması amacıyla, artık ruhsat vermeyeceğiz Ruhsat ve Denetim Müdürlüğümüzün teklifini meclis gündemimizde tartıştık ve gerekli kararımızı oy birliği ile aldık. İlçemize hiçbir faydası olmayan büyük ve yabancı marketlere karşı halkımızdan da bu konuda destek istiyoruz onlarda Mahalle bakkallarını tercih etsinler” dedi.

Önemli karar
Oda Başkanları adına söz alan Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, “Aldığınız bu anlamlı ve güzel kararla sermayenin değil, halkın başkanı olduğunuzu kanıtladınız. Sizlere bu kararınızdan ötürü saygı duyuyorum. Bu karar yerinde ve çok güzel bir karar. Öncelikle kendi esnafımızı kalkındırmalıyız ve bunu yaparken de, esnaflarımızdan ricamız halkımıza iyi dilekler ve fiyat etiketlerimizi okunaklı ve uygun fiyatlar yazmak zorundayız. Bir lira fazla olsun ama bizim olsun” dedi. 

Bakkal amca
Öztürk, “Vatandaşımız davetiyesini bakkal amcasına veriyor ve alış verişini maalesef gidip marketlerden yapıyor ve soruyorum düğün ve cenaze cemiyetlerinde bakkal amca yanında olacak ama sen alış verişinde kalitesiz ucuz mal almak için marketleri seçeceksin bu doğru değildir. Biz diyoruz ki bize geri dönüşü olmayan, vergisini başka illere veren, kalitesiz ürünlerde 3-5 kuruşluk indirimler yaparak bizleri kandırmaya çalışana sözde büyük marketlerden alış veriş yapmayalım, bakkal amcalarımıza sahip çıkalım” dedi. Meclis salonunda bulunan iktidar ve muhalefet meclis üyelerinin de desteklediği karara meclis oy birliği ile evet dediler.

9 Nisan 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1342 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU