Günün Tarihi:28 Eylül 2020

‘Startımızı veriyoruz’


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam haricindeki 6 milletvekili adayı ile basın toplantısı gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ 7 Haziran’da 7 Güzel İnsan Ankara’da olacak sözümüzü tutacağız. 7 adayımız ile seçimlerin startını bura

Katılım
İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Milletvekili ve adayı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili adayları, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, Recep Hacıeyüpoğlu, Ali İnci ve Bilgehan Doğru, İlçe Belediye Başkanları,  ilçe Başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.  Birinci sıradan aday olarak gösterilen Ayşenur İslam programları nedeniyle toplantıya katılamadı.

Süreç gerçekleşti
Kılıç, “11 Şubat tarihinde başlayan aday adaylığı sürecinde 73 tane milletvekili aday adayımız müracaat etmişlerdi. Hepsi ayrı ayrı değer ifade eden ve Ak Partimize ciddi anlamda katkı sağlayacak insanlarımız. Bu süreçte kendilerini hem teşkilatlara tanıttılar, hem de partimiz için çalışmalar gerçekleştirdiler. Bu süreçte öncelikle teşkilat temayül yoklaması ve Sivil Toplum Kuruluşları ile yaptığımız temayül yoklaması, şehrimizde yapılan anketler, Ankara’da komisyon mülakatları ve sayın Başbakanımızın nezdinde kurulmuş olan komisyonda 7 adayımız gerçekleşmiş oldu” dedi.

Memnun olduk
Listeye giremeyen isimlerin tavırlarından mutlu olduklarını söyleyen Kılıç, “Adaylarımız belirlendiğinden bu güne kadar tüm aday adaylarımız ihtiyaç hissedildiği zaman sonuna kadar çalışmalarda var olacaklarını söylediler, bu da bizleri son derece memnun etti.  7 Haziranda 7 Güzel İnsan Ankara’da sloganımızı gerçekleştirme adına tüm yönetimimiz, ilçe başkanlarımız ve tüm teşkilatımızla vermiş olduğumuz sözü yerine getireceğiz” dedi.

Örnek şehir
Açıklanan liste ile3. sıradan yeniden milletvekili adayı olan Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “ Sloganımız 7 Haziran’da 7 güzel insan Ankara’da olacak. Bence çok güzel bir slogan. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bunu gerçekleştirecek güzel bir ekip var burada, tecrübeli ve kollektif ruhla çalışmaya müsait bir teşkilat. Sakarya Genel Merkezden bakılınca örnek bir şehir olarak görülüyor” dedi.

Biz seçildik
Yavuz, “Bizde beklediğimiz sonucu inşallah alacağız. Bütün aday adayı arkadaşlarımız çok önemli isimlerdi. İçerisinden 7 kişi seçilecekti bizlere nasip oldu. İnşallah yedimiz birlikte Ankara’da onları da temsil edeceğiz. Beni de birçok aday adayı arkadaşımız aradı ve her zaman yanımızda olduklarını söylediler. Bu diğer partilerde görülmeyecek bir şeydir” dedi.

Yeni Sakarya
Açıklanan listenin birbirini tamamlayacak bir ekip olduğunu söyleyen Mustafa İsen, “Bu iki aylık süreç içerisinde tüm teşkilatımızın nasıl bir ekip ruhu içerisinde çalıştığına şahit oldum. Bun rüzgârla biz çok iyi bir sonuç elde ederiz. Sakarya potansiyel imkânları çok yüksek bir il ve yeni Türkiye’nin lokomotif illerinden biri olacağımızı düşünüyorum. Ciddi bir istihdam ortamı ve nüfus artışı ile yeni bir Sakarya ortaya çıkacak. Bu kadroya da yeni Sakarya’yı kurma imkânı verilecektir.  Bu kadronun parçası olmaktan çok mutluyum. Yarın elbet bizim elbet bizim diyorum” şeklinde konuştu.

Başarı
7 güzel insanın Ankara’da güzel işler yapacağını ifade eden Ali İnci, “ Sakarya’da 7 güzel insan için yola çıktık, ancak bu 73 güzel insan oldu. Eski bir bakanımız beni arayarak,’ Sakarya’nın bütün belediyeleri sizde, mevcut 5 milletvekiliniz var bunu yukarı çıkartmazsanız asla başarılı olduk demeyin’ dedi.  İl başkanımızın da dediği gibi 7 güzel insan Ankara’ya göndereceğimize inanıyorum” dedi.

Çalışacağız
Bilgehan Doğru, “ Benim için Sakarya’dan aday adaylığı süreci çok özeldi. Sakaryalı dostlarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah 7 haziran da7’de 7 olacak diye bende umut ediyorum. Daha çok çalışarak inşallah bunu yapacağız” dedi.

Yoğun süreç
Teşkilatın gücü ile Sakarya’da ayak basmadık yer ve çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyen Recep Uncuoğlu, “   Çok yoğun bir süreç geçirildi, teşkilatımızın bütün kademeleri canla başla çalıştı. Temayül yoklamaları ve aday tanıtımları gerçekleştirildi. Bu sürece katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu güne kadar emeği olan herkese yakışır şekilde hizmet etmeyi Allah bizlere nasip etsin.  7 güzel insan olarak da Ankara’da Sakarya’mızı temsil edeceğiz” dedi.

Koşacağız
73 aday adayı ile çok güzel bir süreç yaşadıklarını belirten Recep Hacıeyüoğlu, “Nasip bizim de içinde olduğumuz 7 insanaymış. Bu süreçte bizimle birlikte çalışan herkese ve aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde 60 gün daha var daha çok koşturacağız. İnşallah 7 güzel insanı 7 Haziran’da Ankara’da olacağız” dedi.
 

9 Nisan 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1102 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU