Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

ABD’li Başkonsolosla Başkanlık sistemi üzerine


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter ile bir araya geldi.

İşbirliği
Görüşmede Başkan Toçoğlu, “Sayın Büyükelçimize ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yerel yönetimler olarak kurumlar arası işbirliğinin büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz dönemde Los Angeles kentinde bulunan Afet Yönetim Merkezi’ni ziyaret emiş, yetkililerden yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi almıştık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yönde hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah kısa süre içerisinde şehrimize Afet Koordinasyon Merkezi kazandıracağız” diye konuştu.

Gündemimizde
Görüşmenin devamında gündeme gelmesi üzerine başkanlık sistemi ile ilgili de görüş belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Şu anda sistem gereği kaynaklar Ankara’dan dağıtılıyor. Hükümetimiz bu yönde yoğun bir şekilde çalıştı ve gerekli hazırlıkları yaptı. İnşallah önümüzdeki seçim sürecini başarılı bir şekilde tamamlayarak Türkiye için hayırlı olacak yeni bir sistemi de gündeme getireceğiz. Başkanlık sisteminin şehirlerimize sağlayacağı en büyük avantaj istikrar ve hızlı karar mekanizması olacak. Bu sistemle yerel yönetimler daha hızlı ve kararlı adımlar atabilecek” ifadelerini kullandı.

Sakarya önemli
Başkonsolos Hunter ise, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyorum. Sakarya, Türkiye açısından çok önemli ve güzel bir şehir. Sakarya ile ilgili güzel gelişmeleri yetkililerden duymak bizleri son derece mutlu etti. Sayın Zeki Toçoğlu’nun da yeni dönemi. Bu dönemde güzel hizmetler gerçekleştirmesini temenni ediyorum” dedi. Gerçekleştirilen ziyaretin ardından Başkan Zeki Toçoğlu, Başkonsolos Charles Hunter’a üzerinde Sakarya motiflerinin bulunduğu çini çalışması hediye etti.

10 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 917 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU