Günün Tarihi:28 Ekim 2020

SATSO 5 sorunu Başbakana iletti


8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.

Katılım
81 ilin oda-borsa başkanları illerindeki en önemli 5 sorunu ve çözüm önerisini birinci ağızdan hükümete aktarırken toplantıda söz alan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya’yı anlattı. Şura’ya ayrıca Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile 365 Oda ve Borsa Başkanı, akademik danışmanlar katıldı.

Gelecek
Toplantının açılışında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ekonomide küresel risklerin olduğu zor bir dönemden geçtiklerini belirtti.  Şura’da konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, istişare kültürü ile Türkiye’yi geleceğe hazırladıklarının altını çizdi. Şura sonrası sosyal medya hesabında değerlendirmelerde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, gerçekleştirilen bu toplantının çok önemli ve değerli olduğunu dile getirdi.

Sorunlar
Sakarya’nın 5 başlıkta sorunları ve çözüm önerilerini aktardığını belirten Kösemusul, “Karasu Limanı, Demiryolları, Tarımsal Kalkınma, 2. üniversite ve Sağlık Yatırımları başlıklarında Sn. Başbakanımıza taleplerimizi ilettim. Sn. Başbakanımıza Sakarya'mızın yerli otoya tüm şartları ile en hazır il olduğunu ifade ettim. Ada Treni'mizin rayların yer altına alınarak Sakarya'mız merkezine ulaşmasını arzu ettiğimizi de Sn. Başbakanımıza ifade etmiş oldum. Ortak akıl ve istişareyle yaptığımız çalışmalarla Sakarya'mız inşallah 2023 hedefine hızlı ve emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Beraberlik
Kösemusul, “Şura'da dikkatimi çeken bir diğer önemli husus, Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nden başkan arkadaşlarımın bahsettiği "Çözüm Süreci" oldu. Rahmet ve bereketi birlik ve beraberlikte görüyoruz. Vatanını ve milletini severek çalışanın önünde hiç bir mesele inşallah durmayacaktır. Şura'da saatlerce kalıp bizleri tek tek dinleyen Sn. Başbakanımız, Bakanlarımız ve TOBB Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

10 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 1023 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU