Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Onlar 21 yetime bakıyor


Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi öğrencileri Toplumsal Hizmet Kulübü organizasyonu ile “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında 14 farklı ülkeden 21 yetim muhafaza ediyor.

Yetimler
Toplumsal Hizmet Kulübü Rehber Öğretmeni Ali Akıllı, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Uluslararası İnsani Yardım Vakfı (İHH) ortaklığında “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Toplumsal Hizmet Kulübü Olarak bugün itibari İle; Türkiye’den 2, Suriyeden 5, Somali’den 2, Irak’tan 2, Arnavutluk’tan 2 ve Moritanya, Filistin, Gazze, Tacikistan, Bosna Hersek, Endonezya Açeh, Kosova, Makedonya ve Sierra Leone’den birer olmak üzere 21 yetime birer yıllık sponsor olduk.

Teşekkür
21 Yetimin birer yıllık sponsorluk bedeli olan toplam 22 Bin 680 TL vakıf merkezine elden muhtelif zamanlarda makbuz karşılığı teslim edilmiştir. Geleceğin iyiliksever Türkiye’si için bir fırsat olan bu çalışmalara emeği geçen destek olan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Muhafaza
Toplumsal Hizmet Kulübü Moderatörü Aysegül Elmas, yetimlerle ilgili yapılan tüm çalışmaların çok bereketli olduğunu , yetim çalışmalarının hem dini inancımız açısından hem de sosyal sorumluluk bakımından çok önemli bir alan olduğunu belirtti. Ebru Erdoğan ise “Sadece uluslar arası yetimleri muhafaza etmiyoruz ayrıca şehrimizde okulumuzun da yer aldığı yenikent bölgesinde ilgilendiğimiz birlikte sinemaya ve avm ye oyun salonlarına götürdüğümüz 20 den fazla yetim kardeşimiz var” dedi.

10 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 3013 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU