Günün Tarihi:23 Ocak 2021

APEK’te Aya güven tazeledi


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) 65. Olağan Genel Kurulu Atatürk Stad’ın da yapıldı. 3 bin 327 ortağın katıldığı genel kurulda tek liste ile seçime giren Ahmet Aya ve ekibi, yeniden yönetime seçildi.

56 bin ortak
Divan Başkanlığını Koray Kurtbay’ın yaptığı genel kurulda; Haşim Akşit, Suat Ocak, Olcay Sakallı, Erol Bayrak, Yaşar Sorgut, Rıdvan Yıldız, Lütfü Aydın  divanda yer aldı. 2014 faaliyet raporu ibra olurken, 2015 yılı iş programı ve bütçesi onaylandı. Tek liste ile seçime giren APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, genel kurulda yaptığı konuşmada  1951 yılında  kurulan APEK’in 64 yılı geride bıraktığını belirterek, “Kooperatifimiz  bugün 6 ilde, 36 ilçede, 600 köyde, 19 satış mağazası ile 56 bin ortağına en iyi şekilde hizmet  eden bir kurum haline getirdik.  Bunların hepsi siz değerli ortaklarımızın bize verdiği güven ve destek sayesinde gerçekleştirilmiştir” dedi.

61 milyon
Kooperatifin 55 yılda gerçekleştirdiği ciro 16 milyon TL. iken, 2005 yılından sonra bizim kooperatifte görev aldıktan 10 yıl gibi kısa bir zaman zarfında sizlerin de desteğiyle 61 milyon TL’ ye kadar yükseldiğini söyleyen Ahmet Aya,  sözlerine şöyle devam etti;
“Kooperatifimiz yaklaşık 3 bin kalem tarımsal girdiyi ortaklarına en uygun şekilde temin etmekte ve ortaklarını mağdur etmeyecek şekilde ortaklarının hizmetine sunmaktadır.
Bu temin edilen girdilerin başında en önemlisi sizlerin de çok iyi bildiği gibi gübre gelmektedir.”

Paketlenmiş
Aya, “Kooperatifimiz 2014 yılında siz değerli ortaklarımıza 22 bin ton toprak altı ve üstü gübre temini yapmıştır. Bunun yanında 2014 yılında ; 194 bin adet zirai ilaç, 2 bin 500 ton hububat tohumu, 11 bin 500 adat mısır tohumu, 107 ton elit kademede patates tohumu, 6 milyon adet sebze fidesi, 7 bin ton hayvan yemi, 1.000 ton kuru küspe, 1.258 adet Traktör ve Römork lastiği, 12 bin adet paketlenmiş yaş küspe, 13 bin adet paketlenmiş daneli mısır silajı, 7 milyon metre damlama sulama borusu, 21 bin 200 adet yağmurlama borusu ve 3 bin adete yakın zirai alet ve makineyi siz değerli ortaklarımıza temin etmiş ve sizlerin hizmetine sunmuştur” dedi.

Kaliteli
Aya, “Bizler bugün sizlerden almış olduğumuz destek ve güvenle her geçen gün hizmet kalitemizi arttırıp sizlere en kaliteli hizmeti sunacağımıza emin olabilirsiniz.
Değerli ortaklar bizler sizlerin girdi ihtiyaçlarını bir taraftan temin ederken, bir taraftan da kooperatifimizi daha ileriye taşımak daha kaliteli hizmet vermesini sağlamak amacıyla sizler adına birçok yatırımları da gerçekleştiriyoruz” dedi.

50 bin ton
Kooperatifin artık sadece ortaklarının girdi ürünlerini temin eden bir Kurum almaktan çıktığınıda ileri süren Aya, “Çökekler köyünde 16 bin metre kare tarla alarak, bir çoğunuzun da bildiği gibi 8 ay gibi kısa bir sürede 7 bin 400 ton stoklama kapasiteli ve saate 50 ton kurutma kapasitesi olan Mısır kurutma tesisini de siz değerli ortaklarımızın hizmetine sunduk ve tesisimiz geçen yıl siz değerli ortaklarımızdan 10 bin ton dane mısırı almış ve kurutmasını gerçekleştirmiştir. Bundan 6 gün önce Akyazı İlçemiz yeni mağazasına kavuştu. 5 gün önce Bilecik  Yenipazar İlçesi’nde yeni satış mağazamızın temellerini attık”  dedi.

Yönetim
Konuşmanın ardından yapılan seçimde Ahmet Aya başkanlığındaki yönetim değişmedi. Sebahattin Karasakal Başkan Vekilliğine seçilirken, Ferda Özten, Şevket Kökçü ve Cevdet Sağlık yönetimde yer aldı. Denetim kuruluna ise; Serkan Yılmaz, Bayram Ali Büyükboz, Mesut Kılıç yer aldı.
 

13 Nisan 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1390 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU